fbpx

lyderis

Virgilijus Alekna

Virgilijus Alekna

Seimo narys
Užduok klausimą

Virgilijus Alekna gimė 1972 m. vasario 13 d. Terpeikiuose, Kupiškio rajone.

Mokėsi Kupiškio rajono Lukonių pradinėje, Subačiaus vidurinėje mokykloje. Čia buvo pastebėtas kaip perspektyvus lengvaatletis, todėl vėliau  mokslus tęsė  Panevėžio internatinėje sporto mokykloje. 1991 m. įstojo į Vilniaus pedagoginį institutą, studijavo Kūno kultūros akademijoje, kurią baigė 2005 m., 2009 metais čia įgijo magistro laipsnį.

1994–2011 m. dirbo Vadovybės apsaugos departamente. 2011 – 2016 m. Virgilijus Alekna buvo Vidaus reikalų ministerijos patarėju sporto klausimais, kuravo sporto politikos klausimus.

Lietuvių lengvaatletis, disko metikas, 2000 m. ir 2004 m. vasaros Olimpinių žaidynių čempionas ir rekordininkas, dukart Pasaulio čempionas, Europos čempionas, nacionalinis čempionas ir rekordininkas. Keturis kartus laimėjo geriausio Lietuvos sportininko ir po kartą Pasaulio bei Europos geriausio lengvaatlečio titulą.

1998 m. Europos čempionato metu Alekna tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos medalininku senojo žemyno pirmenybėse.

2000 m. JAV  žurnalo „Track and Fields News“ rinkimuose V. Alekna pripažintas Metų atletu.

2003 m. už pasiekimus Virgilijus Alekna apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Didžiuoju kryžiumi. 1997 m. ir 2001 m.  –  Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi, 1996 m. jam įteiktas LDK Gedimino ordino Riterio kryžius.

2005 m. tapo pirmuoju lietuviu išrinktu Europos metų lengvaatlečiu. 2007 m. UNESCO būstinėje Paryžiuje, iškilmingoje ceremonijoje UNESCO Generalinis direktorius Koïchiro Matsuura inauguravo Virgilijų UNESCO sporto čempionu. Šis garbingas vardas atletui suteiktas už veiklą, propaguojant sportą mokyklose ir atsidavimą UNESCO idealams.  Jis taip pat yra Atėnų miesto garbės pilietis.

2012 m. keturiasdešimtmetį atšventusiam dukart olimpiniam bei pasaulio čempionui buvo įteiktas Kūno kultūros ir sporto departamento Sporto garbės komandoro ženklas „Už nuopelnus Lietuvos sportui“.

V.Alekna įsitikinęs, kad valstybė turi turėti tikslą auginti sveiką žmogų. Jo manymu, aktyvūs, veiklūs žmonės yra šalies gerovės ir stipresnės ekonomikos pagrindas.

Vedęs, su žmona Kristina augina tris vaikus Gabrielę, Martyną ir Mykolą.