fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo lengvinti elektromobilių įsigijimą verslo įmonėms

  • Liberalai.lt
  • gegužės 18, 2021
  • Aktualijos
Romualdas Vaitkus

Šiandien Seime Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai įregistravo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimą, kuriuo būtų leidžiama įmonėms perkant elektromobilius, įtraukti pirkimo išlaidas į įmonės PVM apskaitą. Tokia išlyga galiotų įsigyjant elektromobilį iki 50 000 EUR vertės su PVM.

„Šiuo metu ekologiški automobiliai sudaro itin mažą transporto dalį – pagal paskutinius duomenis Lietuvos keliais važinėja vos apie 1,2 tūkst. elektromobilių. Suteikus galimybę įsigyjant elektromobilį PVM sąnaudas įtraukti į apskaitą, daugiau įmonių turėtų paskatą pereiti prie ekologiško elektrinio transporto bei aktyviai prisidėtų prie klimatui draugiškos aplinkos kūrimo“, – sakė Aplinkos apsaugos komitete dirbantis Romualdas Vaitkus.

Pagal dabar galiojančią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo redakciją apribojimai dėl PVM įtraukimo į apskaitą netaikomi tik specialios paskirties lengviesiems automobiliams. Įsigaliojus įstatymo pataisoms būtų paskatintas verslo autoparko atnaujinimas įsigyjant draugiškus gamtai automobilius be papildomų subsidijų iš valstybės. Analogiška tvarka jau galioja Latvijoje ir Estijoje.

„Turime skatinti verslą rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones, investuoti į aplinką tausojančias naujas technologijas. Manau, kad tokia PVM lengvata elektromobiliams ne tik prisidės prie to, jog sumažintume taršą transporto sektoriuje, bet ir padės įmonėms sutaupyti“, – teigė Seimo Ekonomikos komiteto narys Andrius Bagdonas.

Įstatymo pataisų projektą pasirašė liberalai Andrius Bagdonas, Romualdas Vaitkus, Edita Rudelienė, Virgilijus Alekna ir Simonas Gentvilas.