fbpx

Istorija

2005

Steigimo manifestas

Partijos steigimo iniciatoriai 2005 metų gruodį paskelbė Liberalų sąjūdžio Steigimo manifestą,  kviesdami visus Lietuvos žmones, puoselėjančius skaidrumą ir demokratinį valdymą bei vienijamus liberalių idėjų, kurti Liberalų sąjūdį.

Vizija

Liberalų sąjūdio vizija – aktyvi pilietinė ir socialiai atsakinga visuomenė, kurioje žmonės ir valstybės institucijos bendradarbiauja, užtikrindamos nuoseklų gyvenimo lygio kilimą kiekvienam.

Prioritetas

Mūsų prioritetas – investicijos į laisvą ir kūrybingą žmogų, sudarant kuo palankiausias sąlygas įgyti išsilavinimą, kad ateityje gebėtume konkuruoti, būti pilietiškai aktyvūs ir dvasiškai turtingi. Mes regime trečiąją respubliką, kurioje piliečiai įtakos jiems atsakingą ir skaidrią valdžią, kur vaikas bus išmokytas, ligonis pagydytas, vagis pagautas.

IMG_7462

Partijos įkūrimas

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis įsikūrė 2006 metų pradžioje. Steigimo iniciatoriai tarp kurių buvo Eugenijus Gentvilas, Petras Auštrevičius, Gintaras Steponavičius, Eligijus Masiulis, Dalia Teišerskytė, Algirdas Gricius, Dainius Pūras ir daugelis kitų, šio žingsnio ėmėsi matydami, kad Lietuvoje nebuvo nei vienos partijos, kuri atstovautų liberalias vertybes ir moralią politiką.

2006 metų vasario 25 dieną įsteigtas Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis partijos programoje PILIEČIŲ RESPUBLIKA įsipareigojo siekti teisingos Lietuvos, išsilavinusios visuomenės ir pasiturinčio žmogaus.

 

 

 

IMG_7509

Nuo 2006 m. iki 2008 m. partijos pirmininkas – Petras Auštrevičius
Nuo 2008 m. iki 2016 m. partijos pirmininkas – Eligijus Masiulis
Nuo 2016 m. iki 2017 m. partijos pirmininkas – Remigijus Šimašius
2016 m. Seimo rinkimuose Liberalų sąjūdis iškovojo didžiausią mandatų skaičių partijos istorijoje – 14, ir tapo ketvirta pagal dydį frakcija parlamente.
Nuo 2017 m. iki 2019 m. partijos pirmininkas – Eugenijus Gentvilas

lib-about-kas-mes

2019 m. rugsėjis

Partijos pirmininke išrinkta Seimo narė, liberalų frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Šie rinkimai partijai – ypatingi. Pirmą kartą partijos istorijoje naujoji lyderė buvo renkama visuotiniu slaptu elektroniniu partijos narių balsavimu, taip pat prie liberalų partijos vairo pirmą kartą stojo moteris.

Man, kaip politikei, šiandien yra labai svarbi diena. Pažadu, kad darysiu viską, kad ji taptų reikšmingu atskaitos tašku visai mūsų partijai.

Viktorija Čmilytė-Nielsen
Partijos pirmininkė