fbpx

Istorija

2005

Steigimo manifestas

Partijos steigimo iniciatoriai 2005 metų gruodį paskelbė Liberalų sąjūdžio Steigimo manifestą,  kviesdami visus Lietuvos žmones, puoselėjančius skaidrumą ir demokratinį valdymą bei vienijamus liberalių idėjų, kurti Liberalų sąjūdį.

Vizija

Liberalų sąjūdžio vizija – aktyvi pilietinė ir socialiai atsakinga visuomenė, kurioje žmonės ir valstybės institucijos bendradarbiauja, užtikrindamos nuoseklų gyvenimo lygio kilimą kiekvienam.

Prioritetas

Mūsų prioritetas – investicijos į laisvą ir kūrybingą žmogų, sudarant kuo palankiausias sąlygas įgyti išsilavinimą, kad ateityje gebėtume konkuruoti, būti pilietiškai aktyvūs ir dvasiškai turtingi. Mes regime trečiąją respubliką, kurioje piliečiai įtakos jiems atsakingą ir skaidrią valdžią, kur vaikas bus išmokytas, ligonis pagydytas, vagis pagautas.

IMG_7462

Partijos įkūrimas

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis įsikūrė 2006 metų pradžioje. Steigimo iniciatoriai tarp kurių buvo Eugenijus Gentvilas, Petras Auštrevičius, Gintaras Steponavičius, Eligijus Masiulis, Dalia Teišerskytė, Algirdas Gricius, Dainius Pūras ir daugelis kitų, šio žingsnio ėmėsi matydami, kad Lietuvoje nebuvo nei vienos partijos, kuri atstovautų liberalias vertybes ir moralią politiką.

2006 metų vasario 25 dieną įsteigtas Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis partijos programoje PILIEČIŲ RESPUBLIKA įsipareigojo siekti teisingos Lietuvos, išsilavinusios visuomenės ir pasiturinčio žmogaus.

 

 

 

IMG_7509

Nuo 2006 m. iki 2008 m. partijos pirmininkas – Petras Auštrevičius
Nuo 2008 m. iki 2016 m. partijos pirmininkas – Eligijus Masiulis
Nuo 2016 m. iki 2017 m. partijos pirmininkas – Remigijus Šimašius
2016 m. Seimo rinkimuose Liberalų sąjūdis iškovojo didžiausią mandatų skaičių partijos istorijoje – 14, ir tapo ketvirta pagal dydį frakcija parlamente.
Nuo 2017 m. iki 2019 m. partijos pirmininkas – Eugenijus Gentvilas

2019 m. partijos pirmininkė – Viktorija Čmilytė-Nielsen

2020 m. Seimo rinkimuose Liberalų sąjūdis iškovojo 13 mandatų ir tapo valdančiosios koalicijos dalimi. Viktorija Čmilytė-Nielsen tapo LR Seimo Pirmininke, Simonas Gentvilas – LR Aplinkos ministru, Simonas Kairys – LR Kultūros ministru.

2021 m. Viktorija Čmilytė-Nielsen perrinkta partijos pirmininke.

Liberalų frakcija

2021 m. rugsėjis

Partijos pirmininke perrinkta Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Kad ir kiek būtų kalbama ar rašoma apie artėjančią liberalizmo pabaigą, metai iš metų, rinkimai po rinkimų Lietuvos žmonės ateina prie balsadėžių ir parodo, kad liberalai yra aktyvūs ir liberalizmas yra gyvybingas. Šiandieną parlamente mes turime tiek liberalų, kiek jau senokai nėra buvę, o jei priskaičiuotume ir tuos liberalių pažiūrų politikus iš kitų partijų ir frakcijų, tai tikrai galėtume sakyti, kad Lietuvos ateitis yra liberali

Viktorija Čmilytė-Nielsen
Partijos pirmininkė