fbpx

V. Alekna: „Valstybė didina įsipareigojimus sportininkams ir investuoja į pergales“

  • Liberalai.lt
  • birželio 10, 2022
  • Aktualijos
virgilijus alekna

Valstybė vykdo ir didina įsipareigojimus sportininkams, teigia Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, vertindamas ketvirtadienį Seime pateiktas Sporto įstatymo pataisas. Projektu sportininkams didinamos valstybės stipendijos, pirmą kartą šalies istorijoje numatomos socialinės garantijos, taip pat sulyginamos sveikiesiems ir neįgaliesiems sportininkams išmokamos premijos.

Šiais metais sportininkams išmokėti padidintas valstybės stipendijas reikės apie 2 mln. eurų. Projektu taip pat siūloma sportininkams valstybės biudžeto lėšomis užtikrinti socialines garantijas – sveikatos, ligos, pensijų, motinystės, socialinį draudimą (iš viso 19,5 proc.). Be to, sportininkams su negalia ir jos neturintiems sulyginamos valstybės premijos: už iškovotą pirmą vietą pasaulio čempionate būtų mokama 28,06 tūkst. eurų, už pirmą vietą Europos čempionatuose – 14,03 tūkst. eurų, už olimpinių, paralimpinių ir kurčiųjų žaidynių pergalę – 70,15 tūkst. eurų.

„Didiname investicijas į sportininkus ir lauksime rezultatų. Vis dėlto valstybei neužteks skatinti vien pasiekimus ir pergales – mums pirmiausia reikia skatinti vaikus sportuoti. Norvegijoje sporto šakas lanko 9 iš 10 vaikų ir jaunuolių, kai Lietuvoje tokių nėra nė 30 proc. Kuo daugiau vaikų sportuos, tuo daugiau jų išaugs ir čempionais“, – teigia V. Alekna.

Sporto įstatymas papildomas įpareigojimu, kad sporto šakų federacijos sukurtų gabių ir talentingų vaikų paieškos, atpažinimo ir rengimo sistemos modelį. V. Aleknos žodžiais, ši įstatymo naujovė atitinka programinę liberalų nuostatą, kad sporto talentų rengimas būtų pagrindinis kriterijus vertinant sporto federacijų programas ir skiriant joms finansavimą.

„Sporto federacijos turės nuo mažumės auginti, stebėti, atrinkti talentus, kurie ateityje pakeis geriausius Lietuvos sportininkus. Taip federacijos sukurs visą aukšto meistriškumo piramidę“, – sako V. Alekna.