fbpx

V. Alekna: „Kol Ukrainos sportininkai fronte, į olimpiadą negalima įleisti nė vieno šalių agresorių atleto“

  • Liberalai.lt
  • kovo 10, 2023
  • Aktualijos
virgilijus alekna

Penktadienį Seimui ruošiantis kreiptis į pasaulio parlamentus, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai nebūtų įleisti į Paryžiaus olimpines žaidynes, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna atkreipia dėmesį, kad karą pradėjusios šalys ir jų atletai net sportą išnaudoja karo propagandai.

Lietuvos veiksmus apsaugant olimpiados garbę numato penktadienį priimta Seimo rezoliucija „Dėl Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos sportininkų dalyvavimo olimpinėse žaidynėse ir kitose tarptautinėse varžybose uždraudimo“, kurios tekstu Tarptautinis olimpinis komitetas ir visas demokratinis pasaulis raginami parodyti ryžtą.

„Ši principinga rezoliucija smerkia tai, kad dauguma Rusijos ir Baltarusijos sportininkų abejingai tyli, kai jų atstovaujamos valstybės tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą ir nekaltus žmones, kai vykdo nusikaltimus žmoniškumui. Neabejojame, kad Rusijos ar Baltarusijos sportininkams net su neutralia vėliava olimpiadoje iškovojus pergalių, karą vykdančios valstybės žaidynių auksą panaudotų nusikalstamų režimų karo ir neapykantos propagandai“, – teigia V. Alekna.

Seimo narys kartu atkreipia dėmesį, kad įprastai sportininkams ruošiantis svarbiausioms jų karjeros žaidynėms, ukrainiečių atletai tokios galimybės neturi, nes kariauja. „Ukrainos sportininkai dabar ne treniruojasi, o gina Tėvynę mūšio lauke. Jie ne tik neturi galimybės tinkamai pasiruošti žaidynėms – jie žūsta gindami savo laisvę. Be to, daugumą Ukrainos sporto bazių sugriovė Rusijos raketos“, – pabrėžia V. Alekna.