fbpx

Valstybė nuo šiol apdraus sportininkus, didins jiems stipendijas

  • Liberalai.lt
  • birželio 27, 2022
  • Aktualijos
Edita Alekna E.Gentvilas-01

Pirmadienį Seimas suskubo priimti Sporto įstatymo pataisas, kuriomis pirmą kartą sportininkams numatomos socialinės garantijos. Nuo liepos 1 d. taip pat didės sportininkams mokamos valstybės stipendijos.

Be to, įstatymas sulygina sveikiesiems ir neįgaliesiems sportininkams išmokamas premijas už pergales, pabrėžia Švietimo ir mokslo komiteto narė liberalė Edita Rudelienė. „Turintiems negalią ir neturintiems negalios sportininkams suvienodinome premijas už to paties lygmens aukšto meistriškumo varžybose iškovotas prizines vietas“, – sako Seimo narė.

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas, olimpinis čempionas, liberalas Virgilijus Alekna atkreipia dėmesį, jog nauju reguliavimu valstybė didina įsipareigojimus sportininkams. „Didiname investicijas į sportininkus ir lauksime rezultatų. Vis dėlto valstybei neužteks skatinti vien pasiekimus ir pergales – mums pirmiausia reikia skatinti vaikus sportuoti. Kuo daugiau vaikų sportuos, tuo daugiau jų išaugs ir čempionais“, – sako Seimo narys.

Nuo šiol sportininkams valstybės biudžeto lėšomis užtikrinamos socialinės garantijos – sveikatos, ligos, pensijų, motinystės, socialinį draudimą (iš viso 19,5 proc.).

Sportininkams su negalia ir jos neturintiems sulyginamos valstybės premijos: už iškovotą pirmą vietą pasaulio čempionate būtų mokama 28,06 tūkst. eurų, už pirmą vietą Europos čempionatuose – 14,03 tūkst. eurų, už olimpinių, paralimpinių ir kurčiųjų žaidynių pergalę – 70,15 tūkst. eurų.

Sportininkams išmokėti padidintas valstybės stipendijas šiemet reikės apie 2 mln. eurų.