fbpx

Remiame privalomą karinę pareigą tėvynei

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 21, 2023
  • Aktualijos
virgilijus alekna

Ketvirtadienį Seimui pristatant privalomos karinės tarnybos pagrindus, liberalai sutinka, kad pilnamečių jaunuolių šaukimas tarnauti Lietuvai yra neišvengiamybė, kurią lemia didelis Rusijos pavojus ir potenciali valstybės sunaikinimo rizika ateityje. Anot Seimo liberalų, privalomos karinės tarnybos steigimas atitinka parlamentinių partijų susitarimo dėl nacionalinio saugumo ir gynybos nuostatą ir visuomenės daugumos nuomonę apklausose.

„Žvelkime, kas vyksta aplinkui: mūsų regione geopolitinė padėtis dar ilgai nesikeis. Kas laukia Lietuvos po trejų, penkerių metų? Tikėkimės, Ukraina bus laimėjusi. Bet jeigu pralaimės, mes turime būtų pasiruošę atremti visas grėsmes, kurias kelia agresyvus priešas.  Turime daryti viską, kad atgrasytumėme Rusiją pulti, nes jeigu tankai rikiuosis prie mūsų sienos, jau bus per vėlu“, – sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys liberalas Virgilijus Alekna.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, nors Lietuva tiesiogiai nėra užpulta, šalis jau dabar kariauja. „Priešas už vartų, todėl ruoškimės. Mes jau dabar kariaujame kaip Ukrainos sąjungininkai. Jeigu nenorime kariauti tiesiogiai, ruoškimės. Privaloma karinė tarnyba – tai vienas kertinių elementų vykdant milžinišką struktūrinį valstybės pokytį, kuris prasidėjo 2022 metų vasario 24 dieną ir tęsis ateinančius kelerius metus“, – sako jis.

Pagal 2022 m. liepą pasirašytą susitarimą dėl nacionalinio saugumo ir gynybos, politinės partijos įsipareigojo nuosekliai didinti privalomosios pradinės karo tarnybos karių skaičių. „Pacifizmas yra gerbtinos pažiūros, deja, dabartinėmis sąlygomis jos ne tik nepraktiškos, bet ir nesuprantamos. Jeigu kai kurie jaunuoliai ar jų tėvai jaučia baimę dėl artėjančios pareigos tarnauti tėvynei, verta į tai žvelgti kaip į galimybę: juk pauzė tarp mokyklos ir tolesnių mokslų siūlo progą jaunam žmogui racionaliau įvertinti, kokią rinktis ir įgyti profesiją ateityje“, – pastebi E. Gentvilas.

Pagal ketvirtadienį teikiamus Krašto apsaugos ministerijos įstatymų projektus, atlikti visuotinę karo prievolę būtų šaukiami mokyklą vos baigę 18-19 m. amžiaus vaikinai. Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnyba truktų 6-9 mėnesius.