fbpx

Seimo liberalai: sudarydami ukrainiečiams palankias sąlygas mokytis, atraskime ir talentus

  • Liberalai.lt
  • kovo 23, 2022
  • Aktualijos
Edita Alekna E.Gentvilas-01

Lietuvos ugdymo įstaigose jau užregistravus daugiau kaip 3,3 tūkst. ukrainiečių pabėgėlių vaikų ir čia atvykus beveik 800 nuo karo pasitraukusių pedagogų, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija pabrėžia būtinybę užtikrinti kuo atviresnes mokymosi galimybes visiems karo pabėgėliams.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narės, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovės Editos Rudelienės teigimu, didelis pedagogų tarp užsiregistravusiųjų pabėgėlių skaičius – tai galimybė jų vaikams sudaryti kuo palankesnes sąlygas ne tik sulaukti kitų mokslo metų pradžios, bet ir darniai užbaigti šiuos mokslo metus. Šiuo metu Lietuvoje jau apsistojo per 11 tūkst. vaikų, vadinasi, atvykusiųjų pedagogų ir nepilnamečių santykis sudaro 1:15.

„Dalis pabėgėlių vaikų, negalinčių tęsti mokslų nuotoliu, iš esmės yra iškritę iš ugdymo sistemos. Dabar jiems mokymasis yra reikalingiausias, todėl Vyriausybei jų įtraukimas į ugdymą turėtų būti prioritetas“, – teigia Edita Rudelienė.

Parlamentarė pabrėžia, kad užsiregistruojantiems nepilnamečiams būtina užtikrinti ir neformalaus ugdymo krepšelį.

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Virgilijus Alekna atkreipia dėmesį, kad ukrainiečių vaikams ypač svarbu pasiūlyti galimybę mokytis jų gimtąja kalba – ne tik rusiškai.

„Antradienio rytą į šalies mokyklas jau atėjo 2,3 tūkst. pabėgėlių vaikų. Pusė jų nukeliavo mokytis į lietuviškas mokyklas, kita pusė – į rusakalbių ir lenkakalbių. Prie šių mokyklų įdarbinus iš karo zonos pabėgusius pedagogus, vaikams turėtų būti sudaryta galimybė mokytis ir gimtosios ukrainiečių kalbos, – sako Seimo narys.

Virgilijaus Aleknos žodžiais, liberalai taip pat sieks, kad karo imigrantų integracijos priemone kuo plačiau taptų ir sportas.

Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas atkreipia dėmesį, kad priimdami ukrainiečius turime pastebėti ir talentus. „Siekdami papildyti savo darbo rinką aukštomis kvalifikacijomis, mes atidžiai prižiūrėsime, kad karo pabėgėlių įsidarbinimo tvarka būtų kuo paprastesnė. Esu tikras, kad tarp pabėgėlių gausu mokslo, sporto, meno talentų, kurie gali papildyti mūsų šalies ir tautos pasiekimus“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.