fbpx

V. Alekna: žalia šviesa realiems pokyčiams sporte

  • Liberalai.lt
  • spalio 19, 2021
  • Aktualijos
virgilijus alekna

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna palaiko Seime svarstomą Loterijų įstatymo ir Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama supaprastinti loterijų apmokestinimo sistemą, atsisakant šiuo metu galiojančio modelio, kai loterijų organizatoriai privalo skirti paramą labdaros ir paramos gavėjams. Pakeitimais taip pat siekiama didinti aukšto meistriškumo sporto finansavimą iš valstybės biudžeto lėšų.

Seimo narių grupės inicijuotais įstatymų projektais siūloma naikinti privalomą pareigą loterijų organizatoriams 8 proc. nuo išplatintų loterijos bilietų vertės skirti paramai ir atitinkamai nustatoma, kad loterijų ir lošimų mokesčio bazei yra taikomas ne 5 proc., o 13 proc. mokesčio tarifas. Padidinus įplaukas į valstybės biudžetą, papildomos lėšos būtų skiriamos aukšto meistriškumo sportui finansuoti, įskaitant Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK) bei Lietuvos paralimpinį komitetą (LPK). Gaunant pajamas iš valstybės biudžeto, o ne tiesiogiai iš loterijų organizatorių skiriamos paramos, būtų užtikrinama LTOK ir LPK finansinė atskaitomybė, pajamų stabilumas ir skaidrumas.

„Dabartinis galiojantis sporto finansavimo modelis yra vienintelis ES  šalyse. Tokio nerasime niekur kitur, kai viena visuomeninė organizacija turi išskirtines sąlygas prieš kitas. Jo ydingumą savo ataskaitose mini ir Valstybės kontrolė ir  Finansų ministerija.  Laikas pokyčiams, kuriuos atneš šie Loterijų įstatymo ir Loterijų ir lošimų mokesčių įstatymų pakeitimai. Man, kaip buvusiam sportininkui labai svarbu, kad sportas būtų finansuojamas skaidriai, o finansavimas būtų stabilus“, – apie siūlomus pakeitimus kalbėjo V. Alekna.

Komisijos pirmininkas pabrėžia, kad šie pakeitimai įneš daugiau skaidrumo sporto finansavime, o pinigai, pasiekiantys sportą bus naudojami atsakingai ir tikslingai pagal nustatytus kriterijus ir keliamus valstybės prioritetus.

„Valstybė turi žinoti, kaip skirstomi ir panaudojami jos pinigai. Iki šiol nebuvo aiškių kriterijų, kaip panaudojamos visos valstybės sportui skiriamos lėšos, buvo taikomi skirtingi kriterijai tiems patiems tikslams finansuoti, nebuvo aiškus lėšų panaudojimo efektyvumas ir kokią grąžą jos atneša“, – kalbėjo Seimo narys.