fbpx

V. Alekna siūlo steigti naują sporto departamentą

  • Liberalai.lt
  • kovo 9, 2021
  • Aktualijos
alekna

Liberalų sąjūdis neseniai pateikė savo pasiūlymus Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano projektui – tarp jų ir siūlymas steigti Sporto departamentą prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM). Šios idėjos iniciatorius, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna teigia, kad naujas departamentas rūpintųsi sporto politikos įgyvendinimu ir priežiūra.

„Likvidavus Kūno kultūros ir sporto departamentą, sporto politiką pavesta vykdyti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Tačiau ministerijai neužtenka nei resursų, nei kompetencijos šioms užduotims įgyvendinti. Tam ir siūlome steigti naują Sporto departamentą ŠMSM sudėtyje“, – sakė liberalas V. Alekna.

Dar 2017 metais ŠMSM buvo priskirta nauja valdymo sritis – kūno kultūra ir sportas. Nuo 2019 m sausio 1 d. panaikinus Kūno kultūros ir sporto departamentą ir įsigaliojus Sporto įstatymui, formuoti valstybės sporto politiką, organizuoti, koordinuoti ir kontroliuoti jos įgyvendinimą pilnai pavesta ŠMSM. Pasak Seimo nario V. Aleknos su šia užduotimi ministerija susitvarko tik dalinai.

„Ministerijoje įsteigta kelių žmonių grupė tiesiog nėra pajėgi spręsti visos Lietuvos sporto klausimų, palaikyti ryšį su dešimtimis sporto federacijų. Valstybė nesugeba atliepti sporto bendruomenės lūkesčius, o aukšto meistriškumo sportas stumiamas į paraštes. Situaciją būtina keisti“, – dėstė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys V. Alekna.

Vyriausybei teikiamame pasiūlymų pakete taip pat siekiama daugiau dėmesio skirti visų gyventojų fizinio aktyvumo veiklai, nustatant ilgalaikius prioritetus ir programinį finansavimą bei užtikrinti, kad ikimokyklinėse ir pradinėse švietimo įstaigose fizinį ugdymą vykdytų kvalifikuoti specialistai.