fbpx

V. Alekna: „Lošimų įstatymų pataisos leistų padidinti sporto finansavimą“

  • Liberalai.lt
  • gegužės 27, 2021
  • Aktualijos
virgilijus alekna

Šiandien Seimui teikiami loterijų ir lošimų įstatymų pakeitimų projektai, kuriais siekiama suvienodinti mokesčius loterijoms ir azartiniams lošimams bei padidinti bazinį apmokestinimą nuo 5 iki 10 proc. Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna teigia, kad nauji pakeitimai leistų daugiau lėšų skirti ir sporto finansavimui.

„Dalį papildomų valstybės pajamų, kurios būtų gautos po šio įstatymo įsigaliojimo, būtų galima skirti Sporto departamento sukūrimui, kas numatyta Vyriausybės programoje. Taip pat, sporto sektoriuje tokiu būdu pagaliau galėtų būti išspręstas klausimas dėl papildomo aukšto meistriškumo sporto programos finansavimo rėmėjų lėšomis per Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK), o ne bandant išgyventi vien iš valstybės biudžeto lėšų“, – sakė liberalas V. Alekna.

Nauji įstatymo projektai parengti vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatą – įvertinti loterijų apmokestinimo reglamentavimo efektyvumą ir tobulinimo galimybes. Remiantis kitų ES šalių praktika siekiama ištaisyti nepagrįstus skirtingų tos pačios rinkos segmentų apmokestinimo iškraipymus. Pagal siūlomus pakeitimus, loterijos papildomai būtų įpareigotos paramai skirti ne 8 procentus, kaip yra dabar, o 16 procentų.

„Loterijų ir lošimų veikla iš esmės yra garantuoto pelno verslo modelis, todėl valstybė privalo tinkamai subalansuoti taikomų mokesčių dydžius. Šiuo metu loterijoms ir azartiniams lošimams yra taikomi du skirtingi specialaus papildomo apmokestinimo principai. Po įstatymo projekto priėmimo būtų suvienodinta konkurencinė aplinka dėl mokestinės bazės, loterijoms ir lošimams mokesčius skaičiuojant po laimėjimų išmokėjimo. Tai paskatintų didesnę loterijų konkurenciją labiau visuomenei žalingam sektoriui – lošimams“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis V. Alekna.

Pagal dabar galiojantį įstatymą loterijų organizatorius 8 procentus nuo nominaliosios per kalendorinių metų ketvirtį išplatintų loterijos bilietų vertės privalo skirti paramai Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatyme nustatytiems paramos gavėjams.