fbpx

Liberalų Sąjūdis siekia naikinti perteklinį licencijavimą vaikų ir profesiniam ugdymui

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 23, 2020
  • Aktualijos
Viktorija Alekna Glaveckas

Liberalų Sąjūdžio frakcijos nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Kęstutis Glaveckas bei Virgilijus Alekna registravo Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama panaikinti dvigubą licencijavimą ir sumažinti reguliavimo bei administracinę naštą ne tik asmens sveikatos priežiūros ar socialinių paslaugų, bet ir kai kurioms vaikų ugdymo įstaigoms, atsisakyti leidimų-higienos pasų šioms veikloms išdavimo.

„Šiuo projektu mes palengvintume biurokratiją mažoms švietimo bei ugdymo iniciatyvoms, profesinio rengimo centrams. Pavyzdžiui, tai leistų lengviau steigti vadinamus šeimų darželius ar būrelius. Pas mus tiek perteklinių reikalavimų, kurie užkerta sveikas iniciatyvas, kad net tokiu metu, kaip šie metai, negalima greitai reaguoti ir prisitaikyti prie labai pasikeitusios kasdienybės“,- pabrėžia Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

Pasak jos, skandinavai į kuriuos lygiuojamės, savo piliečių tokiais perspaustais reikalavimais nekankina, laikas ir Lietuvoje nusikratyti nepamatuotų biurokratinių pančių.

Šiuo įstatymo projektu taip pat siekiama užtikrinti efektyvų ūkio subjektų priežiūrai skirtų resursų panaudojimą, atsisakyti leidimo-higienos paso išdavimo stacionarių triukšmo šaltinių veiklai triukšmo prevencijos zonose.

Įstatymo projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad siekiant įstatymo vientisumo,  teikiamas pasiūlymas, kuriuo būtų panaikintas dvigubas licencijavimas, atsisakant leidimų – higienos pasų šioms ugdymo veikloms: ikimokyklinio ugdymo veikla, bendrojo lavinimo mokyklų ugdymo veikla, vaikų neformaliojo švietimo mokyklų ugdymo veikla, profesinių mokyklų ugdymo veikla, aukštųjų mokyklų ugdymo veikla.