Siūlome ne griauti, o tobulinti. Ekonomikos augimą užtikrins tik aiški mokesčių sistema, inovacijos. Visus pokyčius ekonomikoje galima įgyvendinti tik susitarimo pagrindu. Visiems verslo subjektams reikia užtikrinti motyvaciją. Susisiekimo infrastruktūros modernizavimas ir plėtra didina mūsų valstybės konkurencingumą, skatina kurti gerai apmokamas darbo vietas, sudaro sąlygas realizuoti globalios Lietuvos koncepciją, kai visi tautiečiai, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, gali dalyvauti mūsų šalies ūkio plėtroje.
Gynybos finansavimas privalo būti tvarus, ilgailaikis, įtraukiantis ir įtikinantis visuomenę, prisidedantis ir prie bendros šalies infrastruktūros gerinimo. Mes toliau realistiškai vertiname pavojų, glaudžiai bendradarbiaujame su sąjungininkais ir partneriais, stipriname savo pasirengimą apsiginti, išvengti visuotinio sąmyšio ar panikos.
Švietime neinicijuosime naujų pertvarkų, kurios tik dar labiau apsunkintų padėtį. Sieksime sumažinti įtampas ir nuovargį, šiuo metu tvyrantį bendrojo ugdymo sistemoje, atidžiai stebėsime vykstančius procesus ir taisysime išryškėjančias klaidas.
Skirsime dėmesį kūrėjams, kultūros dalyviams, kultūros darbuotojams ir įstaigoms. Rūpinsimės tarpsritiniu ir tarpinstituciniu bendradarbiavimu. Rūpinsimės kultūros vertybių apsaugai ir ugdysime kritiškai mąstančias asmenybes. Investuosime į kūrybinių industrijų sektorių ir tobulinsime kultūros bei verslo bendradarbiavimą.
Užtikrinsime tinkamą saugomų teritorijų priežiūrą, rūpinsimės miškų kirtimo ir žaliavimo balansu. Aplinkosauga turi tapti aiškiai išreikštu viešuoju interesu. Skatinsime investicijas į žiedinę ekonomiką ir vystysime prisitaikymo prie klimato kaitos priemones.
Žemės ūkio ir kaimo plėtros politika – saugi, ekonomiškai vertinga, duomenimis grįsta, maisto saugumą užtikrinanti politika. Sieksime, kad kaimo vietovės taptų esmine Lietuvos tapatybės ir ekonominio potencialo erdve, skatinsime investuoti į kaimo ateitį. Kad išvengtume nepagrįsto žemės ūkio nuvertinimo ir kurstomos priešpriešos visuomenėje, užtikrinsime Lietuvos žemės ūkio interesų apsaugą darnoje su kitomis ūkio šakomis ir politikomis, didinsime kaimo vietovių vaidmenį užtikrinant Lietuvos apsirūpinimo maistu saugumą ir savarankiškumą.
Užtikrinsime, kad 2020-2024 metais pradėtos sveikatos sistemos reformos privalumai, pavyzdžiui, greitosios medicinos pagalbos pertvarka, būtų tinkamai, nuosekliai ir laiku įgyvendinami, atliepiant pacientų ir sveikatos priežiūros specialistų poreikius, o trūkumai koreguojami, tobulinami. Imsimės veiksmų užtikrinti realų sveikatos priežiūros įstaigų ir specialistų pasiruošimą karo grėsmei, suteikiant galimybę tiesiogiai kelti kvalifikaciją karo niokojamose valstybėse, sudarysime sąlygas įveiklinti visą sveikatos priežiūros sistemą bei suformuoti vaistinių preparatų, medicinos pagalbos priemonių ir kitų būtinų sveikatos sektoriaus prekių atsargas.
Socialinė Lietuvos politika privalo skatinti rūpintis savo gerove nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar socialinės padėties. Turime kurti ir gerinti įstatyminę bazę, kad gyventojai dirbtų kuo efektyviau, keistų kvalifikaciją keičiantis darbo rinkos poreikiams, neatitrūktų nuo darbo rinkos aktualijų per būtinąsias gyvenimo pertraukas ir išlaikytų sveiką darbingumą vyresniame amžiuje.
Šalies pažangą skatina tik žmonių pasitikėjimą pelniusi valdžia. Viešasis valdymas turi būti rezultatyvus ir leidžiantis veikti. Turi keistis pati valdymo kultūra – sprendimus priimti pagrįstai ir bendru sutarimu. Būtina tenkinti ne tik pagrindinius saugumo, žmogiškojo orumo poreikius, bet ir teikti visiems reikalingas geros kokybės paslaugas. Valdžios institucijos turi gebėti veikti strategiškai ir kryptingai dėmesį sutelkdamos į svarbiausius prioritetus.
Skirsime dėmesį lyčių lygybei, psichinei sveikatai, religijos ir žodžio laisvės užtikrinimui, žmonėms su negalia ir reprodukcinės sveikatos gerinimui. Daugiau apsaugos nuo fizinio ir seksualinio smurto. Pagarba ir tolerancija keikvienam visuomenės nariui. Daugiau saugumo ir galimybių brandžiame amžiuje.
Lietuva – šalis, kurioje kiekvienas pilietis, nepriklausomai nuo tautybės ar kilmės, jaučiasi priimtas, saugus ir vertinamas. Mūsų tikslas puoselėti įvairiapusišką ir integruotą visuomenę, kurioje daugiakultūrinė tapatybė ne tik pripažįstama, bet ir aktyviai skatinama.
Siūlysime įvesti balsavimą nuo 16 metų savivaldybių tarybų, merų bei Europos parlamento rinkimuose. Skirsime dėmesį jaunuolių pilietiškumui stiprinti, neformalaus ugdymo krepšeliui vystyti. Gerinsime jaunimo atstovavimą. Skirsime dėmesį jaunimo psichologinei ir emocinei sveikatai.
Nuosekliai laikomės nuomonės, kad valstybės sporto politikos prioritetas turėtų būti sveikas ir fiziškai aktyvus žmogus, didesnis vaikų ir visuomenės įsitraukimas į fizinį aktyvumą, sporto masiškumo pokytis pagal kitų ES šalių, ypač Skandinavijos, rodiklius.
Įrašykite vardą
Įrašykite el. paštą
Neteisingas el. pašto adresas
Įrašykite žinutę