fbpx

Kandidatų į Europos Parlamento rinkimus sąrašas

tbf_4479

Eugenijus Gentvilas

Nr. 1

Buvau pirmojo nepriklausomybę atgavusios Lietuvos parlamento narys, Kovo 11-osios akto signataras. Buvau išrinktas ir į pirmąją lietuvių kadenciją Europos Parlamente.

Per daugiau kaip tris dešimtmečius aktyvioje politikoje būriau liberalias jėgas ir atstovavau rinkėjams epochinių virsmų metu. Ir dabar, Europoje vykstant karui, siūlau savo patirtį telkiant saugumo ir demokratijos tvirtovę – Europos Sąjungą.

Prisistatymas
p-austreviciaus-foto

Petras Auštrevičius

Nr. 2

Lietuvos kelią į Europą žinau gerai. Prieš 20 metų buvau vyriausiasis derybininkas Lietuvai stojant į Europos Sąjungą, pastaraisiais metais dėl Lietuvos ir visos Europos interesų, mūsų saugumo ir gerovės dirbau Europos Parlamente.

2019-2024 m. Europos Parlamente dirbau Europos liberalų ir demokratų frakcijoje „Atnaujinkime Europą“ („Renew Europe“). Lietuvos tikslas: stipri ir kuo vieningesnė Europa. Europos vienybė yra mūsų visų saugumas šiandien ir ateityje.

Prisistatymas
img_20230916_150015_613

Edita Rudelienė

Nr. 3

Sveiki, europiečiai!

Esu Edita Rudelienė – aktyvi trakietė, Seimo narė ir Liberalų sąjūdžio sąrašo kandidatė į Europos Parlamentą.

Mano vizija – Europa, kurioje ne tik girdimas Lietuvos balsas, bet Europa kaip mūsų visų namai pilni saugumo, demokratijos, bebaimės lyderystės ir tarpusavio palaikymo.

Kviečiu aktyviai dalyvauti rinkimuose ir rinktis liberalią Europą bei išreikšti palaikymą mano kandidatūrai!

Prisistatymas
virgilijus-alekna-2

Virgilijus Alekna

Nr. 4

Esu Virgilijus Alekna, Seimo narys, liberalas ir du kartus olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas disko metimo rungtyje.

Nuoširdus darbas, tvirta valia, atkaklumas ir sąžiningumas yra vertybės mane vedančios tiek sporto, tiek politiniame kelyje.

Dirbsiu dėl Europos, kuri bus čempionė globalaus saugumo klausimais, žmogaus teisių lyderystėje, tvarume ir bendroje žmonių gerovėje.

Prisistatymas
abagdon

Andrius Bagdonas

Nr. 5

Esu Andrius Bagdonas, liberalas, Seimo ekonomikos bei Europos reikalų komitetų narys, aktyvus lietuvių diasporos visame pasaulyje šalininkas.

Man stipri Europa reiškia stiprią Lietuvą. Todėl šių dienų kontekste esminį dėmesį telksiu gynybos, susisiekimo ir ekonomikos sritims.

Nepaprastai atsakingai vertinu žmonių pasitikėjimą ir suteiktą galimybę dirbti Lietuvai, todėl tikiuosi Jūsų pasitikėjimo mūsų interesus atstovaujant Europoje.

Prisistatymas
simono-kairio-foto

Simonas Kairys

Nr. 6

Esu Simonas Kairys, europietis, liberalas, LR kultūros ministras.

Kad ir kur bedirbčiau – keliu sau tikslą jausti tarptautinį kontekstą ir jame veikti. Tad ir dirbant ministru, telkiau ES šalių paramą Ukrainai, prisidėjau prie rusiškų TV kanalų blokavimo ES. Žiniasklaidos laisvės akto parengimo bei tokių sėkmingų projektų kaip Kaunas Europos kultūros sostinė ar būsimasis Lietuvos sezonas Prancūzijoje.

Prisistatymas
v-gailiaus-foto1

Vitalijus Gailius

Nr. 7

Liberalų sąjūdžio dėka politikoje jau esu ne naujokas. Paskatintas gilaus tikėjimo valstybės tarnybos galia pagerinti žmonių gyvenimus, turėjau privilegiją atstovauti savo rinkėjus įvairiuose formatuose.

Džiaugiuosi, jog daugybė žmonių tiki ir pasitiki mano darbu bei mano pasirinktu keliu. Savo darbais visada ieškojau ir ieškosiu geriausios išeities kiekvienam žmogui.

Su jūsų parama esu pasirengęs tęsti savo įsipareigojimus ir kurti reikalingus pokyčius Europos Parlamente.

Prisistatymas
Arminas Lydeka

Arminas Lydeka

Nr. 8

Aš, Arminas Lydeka, buvau pirmas liberalas Europos Parlamente nuo Lietuvos, kai 2004-aisiais Lietuva tapo ES nare.

Esu įsitikinęs, Lietuva turi būti aktyvi ES politikos formuotoja, ne pasyvi stebėtoja.

Europos Parlamente dirbčiau dėl ES plėtros, siekčiau, kad ES būtų ne tik ekonominė, bet ir gynybinė bendrija - turėtų vieningą saugumo ir gynybos politiką, teikčiau pasiūlymus, kurie keistų požiūrį į ES migracijos valdymą, nelegalios migracijos prevenciją.

Prisistatymas
r-lopata_foto

Raimundas Lopata

Nr. 9

Esu liberalas, LR Seimo narys, Ateities komiteto pirmininkas, Vilniaus universiteto profesorius.

Mano nuomone, Europos Parlamentas turi veikti kaip Europos politikos įgyvendinimo instrumentas padedantis pasiekti Ukrainos pergalės bei ES plėtros.

Tapęs EP nariu sieksiu saugumo ir gynybos politikos nuostatų bendrinimo su NATO, integruotos europinės energetikos sąjungos, institucinių reformų, laisvės, teisingumo ir saugumo erdvės puoselėjimo bei vystymosi migracijos, sveikatos, mokslo ir technologijų kryptyse.

Prisistatymas
rimanto-mikaicio-foto

Rimantas Mikaitis

Nr. 10

Esu Rimantas Mikaitis – liberalas, šiuo metu kultūros viceministras, kuruojantis kultūros paveldą ir atminties institucijas.

Kandidatavimas į Europos Parlamentą man yra įsipareigojimas įvairialypiame, kultūriniu paveldu turtingame žemyne išsaugoti ir mūsų kultūros svarbą bendrai Europos tapatybei.

Esu už Europą, kurioje paveldas švenčiamas kaip pagrindinis mūsų bendros kultūros ramstis, o įvairovė laikoma stiprybės šaltiniu.

Prisistatymas
evelina-gudzinskaite-2

Evelina Gudzinskaitė

Nr. 11

Esu teisininkė, migracijos klausimų ekspertė. Visą savo virš 18 metų skaičiuojančią profesinę karjerą skyriau Europos Sąjungos reikalams. Tą veikiu ir šiuo metu – pirmininkaudama ES prieglobsčio agentūros Valdančiajai tarybai.

Išmanydama ES biurokratijos veikimo principus, esu įsitikinusi, jog EP trūksta politikų praktikų ir pragmatinio požiūrio. Sustiprinę savo gretas žmonėmis, kurie jaučia, kuo gyvena jų atstovaujami piliečiai, Europos liberalai neužleis pozicijų populistams.

Prisistatymas
j-suklino-foto

Jevgenij Šuklin

Nr. 12

20 metų aktyviai garsinęs Lietuvos vardą pasaulinio lygio varžybose, noriu, jog jis dar ryžtingiau ir tvirčiau skambėtų Europos Parlamente.

Prieš dvidešimtmetį išplaukėme į plačiuosius Europos vandenis besiirdami laisvės, demokratijos, vienybės, teisingumo principais. Atėjo metas aktyviam Lietuvos vaidmeniui formuojant Europos Sąjungos politiką.

Esu pasiruošęs su tokiu pačiu atsidavimu, kaip kažkada sportui, pasišvęsti garbingai atstovauti mūsų šalį EP.

Prisistatymas
audrone-balnioniene-5

Audronė Balnionienė

Nr. 13

Liberalieji Europos Sąjungos piliečiai,

kreipiuosi į jus kaip bendražygė, pasiryžusi klausyti, kalbėti, veikti, keisti ir atstovauti jūsų balsą.

Mes kartu galime nuspręsti, ar mūsų ateities Europa bus vieninga, atvira, demokratiška, atspari išorės grėsmėms ir, svarbiausia, gerbianti kiekvieno žmogaus teises.

Pasirinkdami mane, jūs pasirenkate ne tik energiją ir ryžtą, bet ir norą dalintis, augti ir plėtoti mūsų idėjas.

Prisistatymas
Ona Aleksiunaite

Ona Aleksiūnaitė

Nr. 14

Tiek gyvenime, tiek politikoje esu maksimalistė, todėl mano veiklų sąrašas dažnai nėra baigtinis. Be to, jog esu dviejų sūnų mama bei muzikos atlikėja esu ir savo įmonę turinti finansų specialistė, aktyvi LS valdybos bei komitetų narė ir deleguota atstovė ALDE finansų komitete.

Kandidatuoju, nes jaučiu pareigą prisidėti prie Europos Sąjungos teisės aktų kūrimo, biudžeto planavimo, ekonominės gerovės klestėjimo, kovos už laisvę, vieningumą ir demokratiją.

Prisistatymas
fotoek

Edmundas Kvederis

Nr. 15

Esu Edmundas Kvederis, Klaipėdos liberalas, šiuo metu einantis Tarybos nario pareigas. Klaipėdą ir jos žmones laikau savo kompasu rodančiu harmoningą tradicijų ir inovacijų sąveiką. Tokią matau ir Europą – pažangią, tačiau gebančią puoselėti savo ilgą nueitą kelią.

O ateities kelią kviečiu kurti kartu. Europoje, kurioje visų bendruomenių, taip pat ir Klaipėdos, balsai būtų išgirsti ir gerbiami.

Prisistatymas
r-vaitkus-foto

Romualdas Vaitkus

Nr. 16

Esu Seimo narys, liberalas, tvarumo entuziastas ir Seimo aplinkos apsaugos komiteto narys.

Visgi ko gero, svarbiausia, jog esu tauragiškis. Esu iš miesto, kuriame jau dabar rodome europiečiams, kaip efektyviai spręsti ES mastu su klimato kaita susijusius iššūkius bei pereiti prie atsinaujinančios energijos.

Tikiu, jog tokių sėkmės istorijų pagrindas yra atsakomybė už mūsų kuriamą ateitį ir nuoširdus darbas. Tai su savimi ir atsinešu į Europos Parlamento rinkimus.

Prisistatymas
matas_internetui-6

Matas Lasauskas

Nr. 17

Esu Neringos savivaldybės tarybos narys, liberalas, teisininkas ir jūsų kandidatas į Europos Parlamentą.

Visada vadovavausi sąžiningumo, teisingumo ir lygybės principais, tai mane paskatino siekti teisės karjeros, kurioje atsidaviau kitų žmonių teisių gynimui.

Esu pasiruošęs savo, kaip teisininko, patirtį panaudoti EP, kur nenuilstamai kovosiu, kad visų piliečių balsai būtų išgirsti ir atstovaujami.

Prisistatymas
kestutis-stankevicius-2

Kęstutis Stankevičius

Nr. 18

Esu tikras zarasietis – čia vadovauju įmonei, einu miškininko pareigas bei trečią kadenciją esu išrinktas į savivaldybės tarybą.

Meilė gamtai mane paskatino siekti karjeros miškų ir aplinkosaugos sektoriuje, kuriame dirbu 28-erius metus. Kaip miškininkas suprantu, kaip svarbu suderinti gamtosaugą su ekonomine plėtra ir bendruomenės poreikiais. Esu tikras, jog šį patirtis leistų pateikti naujų perspektyvų ir praktinių sprendimų Europos Parlamento darbotvarkėje.

Prisistatymas
sandra-barzdiene-2

Sandra Barzdienė

Nr. 19

Esu jauna, veržli, tačiau patirties nestokojanti liberalė. Šiuo metu einu Kėdainių rajono savivaldybės Tarybos narės pareigas, kurias derinu su žinių gilinimu Šiuolaikinės Europos politikos programoje.

Nors moterys politikoje, deja, vis dar susiduria su iššūkiais, niekada neleidau jiems atgrasyti manęs nuo aistros dirbti savo kraštui. Šiuos rinkimus matau kaip galimybę būti teigiamų pokyčių šalininke bei paskatinti žmones jaustis pastebimais ir išgirstais.

Prisistatymas
artur-trus-2

Artur Truš

Nr. 20

Susipažinkime! Esu naujos kartos klaipėdietis, kuris žengia link savo tikslų drąsiai ir ryžtingai. Liberalios pažiūros yra mano kompasas, vedantis teisingumo, lygybės ir laisvės keliu.

Mano darbai ir pasiekimai yra mano gyvenimo variklis, o tarptautinė vadybos patirtis – mano bagažas, pilnas diplomatiškų ir konstruktyvių sprendimų.

Europos Parlamento rinkimuose dalyvauju tvirtai nusiteikęs atsakingai dirbti, priimti sprendimus ir, svarbiausia, veikti.

Prisistatymas
lina-juodsnukyte-2

Lina Juodsnukytė

Nr. 21

Esu teisininkė ir liberalių vertybių puoselėjimui atsidavusi jauna politikė.

Mano moto: „Geriausias būdas kažką padaryti – tiesiog imti ir daryti“. Visada turėjau stiprų teisingumo jausmą ir norą ką nors pakeisti, tad karjeros siekimas teisėje man atrodė natūralus dalykas.

Su jūsų parama esu pasirengusi perduoti savo patirtį Europos Parlamente, siekdama sukurti įtraukesnę ir teisingesnę ateitį visiems europiečiams.

Prisistatymas
vaicekauskas

Gintaras Vaičekauskas

Nr. 22

Esu Gintaras Vaičekauskas, XII Seimo narys, žurnalistas, buriuotojas.

Laikau save genetiniu liberalu, nes niekada nekeičiau politinio kailio, o laisvės vertybės manyje įrėžtos nuo vaikystės, kai mačiau kaip tėčio kalbą užgniaužia KGB veikėjai.

Žinau, ką reiškia žurnalisto duona, o dar geriau žinau, koks saldus ir svarbus yra saugumo ir stabilumo jausmas, šiuos receptorius išugdė tarnyba Afganistane.

Myliu Lietuvą ir džiaugiuosi ją matydamas sąjungoje su Europa, dirbančias kartu ir viena dėl kitos.

Prisistatymas