fbpx
Kaip skirti GPM?

Prie liberalių idėjų sklaidos prisidėti galite skirdami 0,6 proc. valstybei sumokamo gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Pajamas galima deklaruoti iki gegužės 1 d. Skirdami 0,6 proc. liberalams, taip pat papildomai galite skirti 1,2 proc. visuomeninėms organizacijoms ar meno kūrėjams ir 0,6 proc. profesinėms sąjungoms.

SVARBU: 0,6 proc. – tai papildoma parama, kuri nėra 1,2 proc. dalis. GPM dalį partijai gyventojas gali skirti tuo atveju, jei deklaruoja pajamas.

KAIP UŽPILDYTI PARAMOS DEKLARACIJĄ INTERNETU:

 1. Elektroninio deklaravimo sistemos puslapyje spauskite „Prisijungti prie EDS”.
 2. Prisijungimui galite naudoti savo elektroninės bankininkystės identifikavimo kodus:
  • Jungiantis per el. banko sistemą būsite nukreipti į naują interneto naršyklės langą, kur prisijungus prie el. banko turėsite iš meniu pasirinkti E. paslaugos ir VMI el. paslaugos
  • Jungiantis prie EDS galite naudoti elektroninį parašą.
 3. Prisijungus prie Elektroninės deklaravimo sistemos įsitikinkite, kad esate savo, kaip fizinio asmens profilyje (įmonių vadovai EDS mato ir atstovaujamas įmones).
 4. Meniu juostoje viršuje pasirinkite skiltį „Deklaravimas” tada kairėje pasirinkite skiltį „Pildyti formą”. Potemėje „Dažniausiai pildomos formos“ pasirinkite formą „Prašymas skirti paramą”.
 5. Formos pildymo lange spauskite gaublio ikoną skiltyje „Forma elektroniniam pildymui“.
  • Jei parama už 2023 m. mokestinį laikotarpį nebuvo paskirta pagal ankstesnį prašymą, norėdami pradėti pildymą, spauskite „Pradėti“
  • Atsidariusiame gavėjo paieškos lange įrašykite gavėjo pavadinimą ir spauskite „Tęsti“
  • Kitame lange užpildykite būtiną prašymo informaciją: kokią dalį mokesčio ir iki kokio mokestinio laikotarpio skiriate. Taip pat galite nurodyti ir mokesčio dalies paskirtį.
   Skiriant paramos dalį Liberalų sąjūdžiui mokesčio dalies paskirtyje galite nurodyti konkretų skyrių, kuriam norite skirti savo paramos dalį. Nenurodžius konkretaus skyriaus paramos dalis pateks į bendrą Partijos sąskaitą.
  • Suvedę duomenis spauskite „Išsaugoti“.
 1. Jei paramą už 2023 m. jau skyrėte pagal ankstesniais metais pateiktą prašymą, pirmame lange matysite duomenis apie Jūsų skirtą paramą. Paspaudę „Tęsti“ galėsite koreguoti ar pateikti naujus duomenis.
 2. Kai jau nurodysite visus norimus paramos gavėjus, padalinsite visus įmanomus procentus, nurodysite iki kokių metų norite skirti paramą šiems gavėjams, tuomet spauskite: „Taip, teisingi“.
 3. Kai viską užpildysite – spauskite „Formuoti prašymą“.
 4. Jei duomenys teisingi – spauskite „Pateikti“.

 

Instrukciją galite rasti ir šiame vaizdo įraše. Skirdami dalį GPM, galite pasirinkti norimą laikotarpį. Skiriant paramos dalį Liberalų sąjūdžiui mokesčio dalies paskirtyje galite nurodyti konkretų skyrių, kuriam norite skirti savo paramos dalį. Nenurodžius konkretaus skyriaus paramos dalis pateks į bendrą Partijos sąskaitą.