fbpx

Liberalų sąjūdžio nariai ketvirtadienį pradeda reitinguoti kandidatų į Seimą sąrašą

  • Liberalai.lt
  • birželio 23, 2020
  • Rinkimai
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Jau šį ketvirtadienį, birželio 25 d., Liberalų sąjūdis pradeda kandidatų į Seimo daugiamandatę rinkimų apygardą reitingavimą. Abėcėlinis kandidatų sąrašas bus reitinguojamas visuotiniu elektroniniu partijos narių balsavimu: prisijungę prie balsavimo sistemos reitinguoti galintys partijos nariai turės 30 vienodų reitingo balsų, kuriuos po vieną paskirstys savo favoritams.

„Taip savo kandidatų sąrašą Liberalų sąjūdis reitinguoja pirmą kartą. Neturime dešimtukuose palikę vietų, kurias koreguotų partijos vadovybė. Netaikome principo, kad pirmiausia pažiūrėsime, koks reitingas, o tada sudėliosime, kaip nori įtakingiausi politikai. Elgiamės demokratiškai ir pasitikime partiečiais. Kiekvienas Liberalų sąjūdžio narys turi 30 taškų, kuriuos skirs savo pasirinktiems lyderiams“,- akcentuoja partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Reitingavimas truks tris dienas ir bus sustabdytas šeštadienį, birželio 27 dieną, partijos Valdybos posėdžio metu. Sureitinguotas sąrašas bus pristatytas nuotoliniame Tarybos posėdyje, kuris vyks tą pačią dieną ir bus transliuojamas gyvai nuo 13 val. Liberalų Facebook paskyroje.

Taip pat planuojama, kad nuotoliniame Tarybos posėdyje prisistatys ir aukščiausiai išreitinguoti bei daugiausiai partijos narių pasitikėjimo sulaukę kandidatai.

„Dalis kandidatų susirinks fiziškai, bet suprasdami, kad vis dar turime elgtis atsakingai, nekviečiame per 100 žmonių viršijančios partijos tarybos. Procedūrinius dalykus galime atlikti ir nuotoliniu būdu, kaip tai darėme pastaruosius 3 mėnesius“,- teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Nuotoliniame partijos tarybos posėdyje taip pat bus pristatytos ir partijos rinkimų programos gairės. Pasak partijos pirmininkės, partijos programa jau parašyta, tačiau galutinis jos variantas bus pristatytas vėliau – šiuo metu programa vertinama skirtingų sričių ekspertų.

„Viskas labai dinamiška. Esminės programos kryptys nesikeis, tačiau rinkėjams norime pristatyti tokį galutinį dokumentą, kuris pasiūlys ilgalaikius sprendimus ir atitiks esamas aktualijas. Tai padarysime vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje“,- sako V. Čmilytė-Nielsen.