fbpx

Antrojo turo Liberalų sąjūdžio kandidatai vienmandatėse rinkimų apygardose

  • Liberalai.lt
  • spalio 13, 2020
  • Aktualijos, Rinkimai
9 vienmandatininkai | www | 1

Spalio 11 d. vyko pirmasis rinkimų į Seimą turas. Reziumuojame Liberalų sąjūdžio rinkimų rezultatus: preliminariais duomenimis Seime turėsime šešis mandatus, pelnytus daugiamandatėje apygardoje, o antrajame ture dėl Seimo mandatų kovos devyni Liberalų sąjūdžio atstovai.

Vietas parlamente rinkėjų sąrašo reitingų dėka užsitikrino partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, dabartiniai Seimo nariai Eugenijus Gentvilas, Simonas Gentvilas, Kęstutis Glaveckas, Virgilijus Alekna bei Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Į antrąjį turą vienmandatėse apygardose pateko devyni liberalai: Viktorija Čmilytė-Nielsen Senamiesčio-Žvėryno, Viktoras Pranckietis Raudondvario, Edita Rudelienė Trakų-Vievio, Ričardas Juška Karšuvos, Romualdas Vaitkus Tauragės, Juozas Baublys Dzūkijos, Jonas Varkalys Plungės-Rietavo, Simonas Gentvilas Pajūrio ir Saulius Budinas Danės apygardose.


Kviečiame palaikyti mūsų vienmandačių atstovus antrajame rinkimų ture.

VIKTORIJA ČMILYTĖ-NIELSEN. Senamiesčio-Žvėryno vienmandatė rinkimų apygarda.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė, Lietuvos Respublikos Seimo narė ir Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Seime, šachmatų didmeistrė.

„Vieni jums nurodinėja kaip leisti laisvalaikį, kuo gydytis ir ką mėgti. Kiti pasakoja, kokia turi būti šeima ir kaip ji privalo gyventi. Treti aiškina, kur būtinai turi mokytis jūsų vaikai ir nori atimti galimybę rinktis patiems. Aš ir Liberalų sąjūdis esame įsitikinę – prievarta ir draudimai niekur neveda. Tik sąmoningas pasirinkimas. Paremtas pasitikėjimu. Rinkis galimybę. Galimybę pačiam spręsti dėl savo, savo šeimos ir vaikų ateities. Rinkis Galimybių Lietuvą”, – sako kandidatė į Seimą.

EDITA RUDELIENĖ. Trakų-Vievio vienmandatė rinkimų apygarda.

Trakų rajono merė.

„Seimo rinkimuose dalyvauti padiktavo pats laikas, praleistas mero poste – suprantu savivaldybių veikimo principus, kasdienines problemas, poreikius ir jaučiu, kad galiu būti tinkamu atstovu nacionalinėje valdžios institucijoje“, – pasakoja Edita, Trakų rajono mere dirbanti jau šeštus metus.

„Jau kurį laiką kalbu apie savivaldybių savarankiškumą ir deleguotų funkcijų reguliavimą. Savivaldybės išties susiduria su savarankiškumo išūkiais ir turi savus poreikius, susijusius ir su funkcijų finansavimu bei įgyvendinimu. Manau, kad sustiprėjęs savivaldybių savarankiškumas prisidėtų ir prie viešųjų paslaugų kokybės prieinamumo bei gerinimo, tinkamesnio finansų panaudojimo“, – sako kandidatė.

Prof. VIKTORAS PRANCKIETIS. Raudondvario vienmandatė rinkimų apygarda.

Seimo pirmininkas, prieš kadenciją Seime du dešimtmečius vystė šeimos verslą, nuolat dirbo akademinį, pedagoginį ir organizacinį darbą universitete, šiandieninėje VDU Žemės ūkio akademijoje.

Sukaupęs didelę patirtį aplinkosaugos, žemės ūkio ir švietimo srityse, į jas V. Pranckietis koncentruosis ir išrinktas į Seimą. Kandidatas pasirengęs aktyviai įsitraukti į Seimo darbą, kaip Seimo narys. Susidūręs su Seime priimamų sprendimų pasekmėmis, jis nori atkreipti dėmesį ir pakeisti tai, kas jo nuomone yra neteisinga.

SIMONAS GENTVILAS. Pajūrio vienmandatė rinkimų apygarda.

Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas.

„Klaipėda yra geras Lietuvos ateities iššūkių pavyzdys: kaip suderinti intensyvią ekonominę plėtrą su gera kaimynyste ir aplinkosauga. Pokytis po pokyčio, Lietuvoje galime sukurti dešimtis tūkstančių gerai apmokamų žiedinės ekonomikos darbo vietų. Tam reikalinga kryptinga politika, darbas su verslu ir perversmas švietime. Liberalai tam turi konkretų planą Lietuvai ir Klaipėdai“, – sako Seimo narys Simonas Gentvilas.

SAULIUS BUDINAS. Danės vienmandatė rinkimų apygarda.

Klaipėdos miesto tarybos narys, buvęs Klaipėdos miesto administracijos direktorius, buvęs VĮ „Regitra“ Klaipėdos filialo vadovas, verslo konsultantas.

„Išrinktas į Seimą sieksiu ne vien mažinti dabar egzistuojančius suvaržymus visuomenei ir verslui, tačiau taip pat, kaip vienmandatininkas, ieškosiu geriausių sprendimų Klaipėdai, suteikiant jai išskirtinį uostamiesčio statusą. Tęsiu pradėtus žingsnius dėl Girulių parko įsteigimo, išsaugant mišką nuo iškirtimo“, – pasakoja Saulius.

ROMUALDAS VAITKUS. Tauragės vienmandatė rinkimų apygarda.

Tauragės krašto muziejaus vadovas, aktyvus visuomenininkas, meno kūrėjas, daug metų vadovavo fotografų klubui „Fotojūra“, rengė tarptautinius meno festivalius. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos spaudos fotografų klubo narys, Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos valdybos narys, Lenkijos bičiulių Tauragėje draugijos narys.

„Kultūra, švietimas ir aplinkosauga Lietuvos politikoje jau kurį laiką užima našlaičių pozicijas. Apie jas kalbama daug, bet konkrečių žingsnių nelabai daroma. Sieksiu kurti Lietuvą, iš kurios baigę mokslus neemigruotų abiturientai. Lietuvą, kurioje vietoj žuvies, įteiktume meškerę. Lietuvą, kurioje strategijos nedūlytų stalčiuose, bet būtų realizuojamos konkrečiais darbais siekiant pažangios ir pirmaujančios Lietuvos“, – sako Romualdas.

RIČARDAS JUŠKA. Karšuvos vienmandatė rinkimų apygarda.

Seimo narys, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, frakcijos seniūnės pavaduotojas. Buvęs Jurbarko rajono savivaldybės meras, buvęs Europos parlamento nario patarėjas, buvęs Tauragės apskrities Regioninės plėtros tarybos narys, buvęs Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos narys ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas.

„Tikiu, kad dirbant Seime iki 2024 m. pabaigos pavyks maksimaliai sumažinti socialinę nelygybę, švietimas taps ne tariamu, o tikru prioritetu, sveikatos apsauga bus garantuota ir regionuose. Pensijos toliau didės, viešasis sektorius nebus skriaudžiamas mažais atlyginimais, savivalda nebus tik „vykdomieji komitetai“, o taps tikra savivalda su perduotomis funkcijomis, decentralizuojant valstybinį valdymą“, – apie planuojamus darbus pasakoja Ričardas.

JUOZAS BAUBLYS. Dzūkijos vienmandatė rinkimų apygarda.

Seimo narys, Kaimo reikalų komiteto narys.

„Jaučiu gimtojo krašto žmonių pasitikėjimą ir paramą, tad noriu tęsti jau pradėtus darbus“, – sako Juozas, šiuo metu dirbantis Seimo kaimo reikalų komitete. Išrinktas į Seimą antrai kadencijai jis ir toliau skirtų daug dėmesio regionų atskirties mažinimo politikai, žemės ūkio klausimams, kaimo žmonių socialinių problemų sprendimui, darbo vietų išsaugojimui ir bendruomenių veiklai.

JONAS VARKALYS. Plungės-Rietavo vienmandatė rinkimų apygarda.

Seimo narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, buvęs Plungės rajono savivaldybės tarybos narys, daugiau kaip 43 metus dirbo gamyboje. Buvęs UAB „Plungės Jonis“ akcininkas, direktorius, generalinis direktorius, valdybos pirmininkas. Buvęs Plungės melioracijos statybos valdybos meistras, darbų vykdytojas, viršininko pavaduotojas gamybai, vyriausiasis inžinierius.

„Nutariau kandidatuoti į LR Seimą antrai kadencijai, kad galėčiau pateisinti žmonių lūkesčius, kuriant didesnių galimybių Lietuvą, pirmiausia – Plungės ir Rietavo krašte, – sako Jonas. – Tikiu, kad po naujos Seimo kadencijos pasieksime daugiau savarankiškumo regionuose tiek projektinėje veikloje, tiek panaudojant biudžeto lėšas, numatant paprastą, bet efektyvią jų panaudojimo kontrolę. Sumažinsime socialinę atskirtį ir skurdą, skirsime orias pensijas.“