fbpx

Jūreivystės akademijos ateitis Klaipėdoje

Mechaninkai_2020

Liberalų sąjūdžio Klaipėdos miesto skyriaus taryba susitiko su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rima Mickiene bei Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininku Aleksandru Kaupu. Buvo išklausyti kviestinių svečių argumentai, užduoti klausimai, įvyko konstruktyvi diskusija.

Po išsakytų argumentų ir diskusijos Klaipėdos liberalai pasisako už stiprios ir profesionalios Jūreivystės akademijos buvimą Klaipėdoje. Ši mokykla su savo giliomis tradicijomis yra neatsiejama miesto identiteto dalis.

Reiškiame visapusišką palaikymą Jūreivystės akademijos bendruomenei ir administracijai. Pritariame jos siekiams autonomijos pagrindais tapti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) reikšminga dalimi.

Labai svarbu, atmetus emocijas ir politinius išskaičiavimus, atsižvelgti į tvirtą ir profesionalią pačios Jūreivystės akademijos bendruomenės nuomonę. Tik pati mokykla geriausiai  žino, kas tinka ir yra reikalinga jų tolimesnei veiklai.

LR Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas dr. Eugenijus Gentvilas pabrėžia: „Aš kaip Klaipėdos universiteto steigėjas norėčiau, kad LAJM būtų KU sudėtyje.  Kita vertus suprantu, kad politikai turėtų gerbti aukštųjų mokyklų autonomiją ir teisę priimti savarankiškai sprendimus. Mes neturėtume kištis  ten, kur reikėtų pasikliauti švietimo ekspertų nuomone ir pačių aukštųjų mokyklų atlikta analize bei išreikšta valia.“

Gerbdami Klaipėdos universitetą, tuo pačiu girdime ir konkrečius Jūreivystės mokyklos vadovų ir jūrininkų bendruomenės pateiktus argumentus, kodėl susijungimas su VGTU būtų naudingas mokyklai, miestu ir visai jūrininkų bendruomenei.

Mokykla įgytų Akademijos statusą, išlaikytų nepriklausomumą, o studentai gautų galimybę nepertraukiamai studijuoti magistrantūros, doktarantūros studijose. Akivaizdžiai padidėja galimybės jūrininkams gauti aukštesnės kokybės edukaciją.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas istoriškai yra sukaupusi didelius akademinius resursus įvairių transporto rūšių studijose ir yra vienijanti mokslo organizacija šioje srityje. Todėl logiška, kad čia būtų sukoncentruotos ir laivybos studijos.

Stipri įstaiga su dideliu moksliniu potencialu tik sustiprins Jūreivystės akademijos padėtį. Tuo pačiu, tai padės populiarinti jūreivystės studijas visoje Lietuvoje ir sulaukti daugiau studentų ne tik iš Klaipėdos  krašto, bet ir iš Kauno, Vilniaus ir kitų regionų.

Visas politines jėgas kviečiame nepasiduoti emocijoms ir populizmui, o racionaliai vertinti naujai atsiveriančias galimybes ir pasitikėti bei girdėti Jūreivystės akademijos ir didelės dalies jūrininkų bendruomenės balsą.