fbpx

Klaipėdos liberalai pristatė savo kandidatus į Seimą

103393187_10158847321632792_5938449730295491447_o

Pirmadienį Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus rengtoje diskusijoje pristatyti liberalų kandidatai į Seimą. Renginyje dalyvavę sveikatos, verslo, aplinkosaugos bei švietimo sričių specialistai ne tik padėjo geriau suprasti klaipėdiečių viziją, bet ir davė oficialų startą Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus rinkiminei kampanijai.

Šiais metais Klaipėdoje kandidatuoja Seimo nariai Simonas Gentvilas (Pajūrio apygarda) ir Gintaras Vaičekauskas (Baltijos apygarda), Klaipėdos miesto tarybos nariai Edmundas Kvederis (Marių apygarda) ir Saulius Budinas (Danės apygarda).

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen akcentavo šiandieninius prioritetus: „Mes kalbame tiems, kurie dabartinėje sudėtingoje situacijoje įžvelgia galimybes. Liberalų principą galima suformuluoti taip: netrukdyti ir pasitikėti tais, kam sekasi gerai, padėti tiems, ką karantinas pristabdė ir suteikti galimybes atsitiesti tiems, kurie labiausiai nukentėjo. Akcentuojame  savarankiškai dirbančius, kuriančius žmones, kuriems valstybė turi sudaryti galimybes veikti. Būtina stipri sveikatos apsaugos sistema, orientuota į prevenciją. Švietimą, ugdantį laisvei pasirengusį žmogų. Be abejo – aplinkosaugą, kuri čia, Klaipėdoje ypač svarbi. Mūsų tikslas yra žalia Lietuva ir gamtai draugiška ekonomika. Taip pat manome, kad apgintos žmogaus teisės yra saugios valstybės pagrindas ir garantas.”

E. Kvederio teigimu, žmogus pats gali spręsti klausimus ir priimti sprendimus, todėl reikia mažiau draudimų, apribojimų. „Žmogų reikia ugdyti ir motyvuoti veikti, bet neliepti jam, kaip jis turi elgtis“,- teigė klaipėdietis.

S. Gentvilas pabrėžė, kad Klaipėda ir Neringa yra išskirtiniai savo turizmo ir uostinės veiklos specifika, todėl jiems reikia tvirto, aiškaus ir nuoseklaus balso Seime.

„Daugiapartinė sistema saugo nuo diktatūros ir liberalų balsas tiesiog būtinas. Būtina atmiežti tą kontrolierių, draudikų įsakinėtojų valdžią. Draudimų politika – tai Lietuvos kelias į autoritarinę diktatūrą. Jeigu mes nebūtume ES, tai karaliukai staigiai padarytų čia getą. Jie juk taip mėgsta kontroliuoti, įsakinėti, drausti. Draudikai siekia užsitikrinti visuomenės kontrolę, o ne gerovę“,- akcentavo G. Vaičekauskas.

Pasak S. Budino, Klaipėda verta turėti specialų miesto įstatymą, apibrėžiantį išskirtinį uostamiesčio statusą, įteisinantį uosto ir savivaldos santykius, aiškiai ir tiksliai sureguliuojantį žemės, infrastruktūros mokesčius ir kitus svarbius dalykus.