fbpx

Renginys

virtuali ateities forumo diskusija-02

Virtuali diskusija „Lietuvos Respublikos švietimo sistema po 2030“

Nuotolinis renginys

balandžio 21, 2021

17:00

Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata  kviečia į neformalaus Ateities forumo „Lietuvos Respublikos švietimo sistema po 2030“ virtualią diskusiją.

Spartūs pokyčiai ir vis sudėtingesnis šiandieninis pasaulis kelia naujus iššūkius ir reikalavimus Lietuvos Respublikos švietimo sistemai, kurios vaidmuo auginant ir kuriant visapusiškai išprususią Lietuvos visuomenę yra milžiniškas. Technologiniai, demografiniai, socialiniai, aplinkos, ekonominiai ir politiniai pokyčiai verčia iš naujo apibrėžti, kokia turėtų būti Lietuvos švietimo struktūra.
Forume svarstysime: Kokie numatyti mokymo ir mokymosi proceso pokyčiai Lietuvos švietimo sistemoje po 2030 m.?

Ar pasirenkant Lietuvos švietimo sistemos 2030 prioritetus bus atsižvelgiama į nacionalines, ekonomines ir socialines grąžos galimybes, ir ar jie bus peržiūrimi, siekiant užtikrinti nuolatinį reagavimą į pasaulinius pokyčius?
Kaip patenkinti Lietuvos švietimo sistemos keliamus reikalavimus šiandienos sparčių pokyčių ir vis sudėtingesnio pasaulio sąlygomis?
Kokios sprendimų priėmimo proceso gerinimo švietimo politikoje galimybės?
Kokia švietimo politikos sąranga su kitomis politikos sritimis po 2030? Koks Seimo Ateities komiteto vaidmuo turėtų būti strateguojant švietimo bei mokslo sektoriaus sprendimus, įsitraukiant į svarstomus švietimo ir taip pat mokslo klausimus?

Šiuos klausimus diskusijoje aptars: Lietuvos švietimo  tarybos pirmininkė prof. dr. Saule Mačiukaitė-Žvinienė; Tarybos nariai prof. dr. Vilija Salienė ir dr. Paulius Baltrušaitis; Lietuvos verslo konfederacijos generalinė direktorė Eglė Radišauskienė; Vilniaus švietimo pažangos centro, Vilniaus universitetas, švietimo analitikė Jūratė Litvinaitė; Kauno technologijos universiteto rektorius prof. dr. Eugenijus Valatka.

Diskusiją moderuos Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata.

Diskusiją stebėti kviečiame Lietuvos Respublikos Seimo internetinės svetainės ,,Youtube“ paskyroje https://www.youtube.com/channel/UCN6ZSYI-7pxml6bE_zrTgow

Pageidaujančius  prisijungti prie virtualios diskusijos teisiogiai, rašykite aukse.petruskevciiute@lrs.lt

Renginių kalendorius 2023

Renginių šia data nerasta

Rugsėjis 5
18:30

Kontrolės komisijos nuotolinis posėdis

Rugsėjis 6
18:00

Raktas į politiką

Liberalų sąjūdžio būstinė, Gedimino pr. 64, Vilnius
Rugsėjis 7
18:00

Aplinkos komiteto posėdis

Nuotolinis
Rugsėjis 16
10:00

Partijos suvažiavimas

S. Daukanto g. 28, Kaunas (VDU didžioji salė)
Rugsėjis 16
16:00

Liberalių idėjų festivalis 2023

Studentų skveras, S. Daukanto g. 28, 44246 Kaunas
Rugsėjis 20
18:15

Žmogaus teisių komiteto posėdis

Nuotolinis
Rugsėjis 20
19:00

Pasaulio lietuvių komiteto posėdis

Nuotolinis