fbpx

Renginys

Sumazintas-01

Nenugalimas laisvės siekis: Ukraina

Didžioji g. 31, Vilniaus rotušė

vasario 23, 2023

12:10

Laisvės siekis – nenugalimas jausmas. Tą rodo Lietuvos istorija, tą šiandien demonstruoja ir ukrainiečių tauta.

Vasario 24-ąją minėsime apmaudžią datą – 12 mėnesių per ilgai užsitęsusį grobikišką agresorės puolimą laisvoje, nepriklausomoje Ukrainoje. Žiaurų pasikėsinimą į valstybingumą ir siekį užgniaužti žmonių troškimą kurti savo gyvenimą laisvoje valstybėje.

Per tuos metus paaiškėjo viena – Ukraina šioje kovoje ne viena. Kartu su ja stovi valstybės kaimynės, Europa ir visas pasaulis. Daugybė bendruomenių, socialinių iniciatyvų, verslų, politikos ir visuomeninių lyderių suvienijo jėgas Ukrainos palaikymui.

Lietuviai pranoksta visus aukojimo rekordus rinkdami lėšas Lietuvoje veikiančioms iniciatyvoms. Kai kurios iš jų remia ginkluotą Ukrainos pasipriešinimą dar nuo 2014 metų.

Ukraina kovoja ne tik už savo laisvę – ji kovoja už visos Europos laisvę, už laisvę, kaip reiškinį, iš esmės. Šiandien visi mes esame Ukraina.

Beprecedenčio, agresorės pradėto kruvino karo metinių išvakarėse kviečiame visus savo popietę paskirti pokalbiui apie Ukrainą. Nuo paramos Ukrainos žmonėms, jos kovotojams iki karo pasekmių visam pasauliui bei pokyčius tarpvalstybiniuose santykiuose kalbėsimės su Europos Parlamento nariu Petru Auštrevičiumi, Seimo nariu, Ateities komiteto pirmininku Prof. Raimundu Lopata, Gedimino legiono vadove Egle Radvile. Diskusiją moderuos Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus narė Ona Aleksiūnaitė.

Laisvės siekio nenugalėsi. Ukrainiečių stiprybės neužgniauši. Mes – visi Kartu iki Ukrainos pergalės.

Renginys vyks Vilniaus rotušėje, pirmajame aukšte. Taip pat, bus tiesiogiai transliuojamas Liberalų Facebook paskyroje.

Po renginio visi dalyviai turės galimybę apsilankyti Rotušės požemiuose, iki vasario 24 d. veikiančioje Gedimino Legiono parodoje „Viola ir Emocinis lūžis“.

Parodoje veikia virtualios realybės instaliacija, leidžianti lankytojams netiesiogiai apsilankyti rusų karo nusikaltėlių sunaikintose Bučos ir Irpinės gyvenvietėse Ukrainoje. Kartu su instaliacija – integrali jis dalis, Ukrainos pajėgose tarnaujančio pripažinto menininko Serhijaus Michalčuko fotografijų paroda.

Renginių kalendorius 2023

Renginių šia data nerasta

Rugsėjis 5
18:30

Kontrolės komisijos nuotolinis posėdis

Rugsėjis 6
18:00

Raktas į politiką

Liberalų sąjūdžio būstinė, Gedimino pr. 64, Vilnius
Rugsėjis 7
18:00

Aplinkos komiteto posėdis

Nuotolinis
Rugsėjis 16
10:00

Partijos suvažiavimas

S. Daukanto g. 28, Kaunas (VDU didžioji salė)
Rugsėjis 16
16:00

Liberalių idėjų festivalis 2023

Studentų skveras, S. Daukanto g. 28, 44246 Kaunas
Rugsėjis 20
18:15

Žmogaus teisių komiteto posėdis

Nuotolinis
Rugsėjis 20
19:00

Pasaulio lietuvių komiteto posėdis

Nuotolinis