fbpx

Viktorija Čmilytė-Nielsen: „Gyvename laikais, kai Europai reikia patyrusių lyderių“

  • Liberalai.lt
  • kovo 25, 2024
  • Aktualijos
image00001

Šiandien, kovo 25 d., Liberalų sąjūdis startavo su Europos Parlamento rinkimų kampanija – pristatyta pagrindinė kampanijos linija, kandidatai bei trumpoji rinkimų programa.

Partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad pasikeitusi geopolitinė situacija diktuoja poreikį kitokiems politikams – patyrusiems lyderiams, kuriais galima pasitikėti: „Akivaizdu, kad būsima Europos Parlamento kadencija bus dar reikšmingesnė nei ši, besibaigianti. Jau dabar matome, kad formuojami tokie sprendimai, kokių taikioji Europa nematė dešimtmečiais. Europos Parlamentas greta savo įprastų funkcijų tampa institucija, per kurią Europa suvokia save kaip Vakarų politinės tradicijos, liberalios demokratijos tvirtovę. Turime puoselėti tokį pasitikėjimą, turime jį pateisinti. Nes nuo to priklauso ir mūsų, ir visos Europos ateitis. Pasitikėjimas yra esminė liberalų politinės kultūros dalis. Iš tarpusavio pasitikėjimo kyla bendradarbiavimo ir efektyvių sprendimų patirtis.

Mes, liberalai, nuėję nelengvą kelią, sukaupę reikšmingą politinę patirtį, turime ką pasiūlyti. Mes pasitikime savo sąrašu, kurį sudaro Seimo nariai, merai, ministrai, buvę ir esami Europos Parlamento nariai, turintys sunkių situacijų ir krizių suvaldymo patirties. Pasitikime žmonėmis, kurie nesvyravo, kai reikėjo priimti sudėtingus, bet būtinus sprendimus valstybės labui. Būtent apie šiuos žmones ir yra mūsų šūkis šiuose rinkimuose – „Patirtim pasitikim“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

Sąrašo lyderis Eugenijus Gentvilas, kalbėdamas apie Lietuvos indėlį Europoje, teigė, kad Europa turi įsiklausyti į kolektyvinę lietuvių, latvių bei estų tautų patirtį: „Ši patirtis nėra kolektyvinė trauma – tai tiesiog patirtis, nė kiek neatitrūkusi nuo realybės ir šią patirtį bei realizmą turime perduoti bei įskiepyti visai Europai.“

Programos kuratorius Simonas Kairys teigė, kad Liberalų sąjūdžio rinkimų į Europos Parlamentą programa parengta konsultuojantis su savo sričių profesionalais: „Programa sudaryta iš keturių dalių, akcentuojančių saugumą ir gynyba, ekonominę gerovę, ES reformas bei dėmesį europiečiui. Rengdami programą siekėme kuo nuosekliau įvardinti problemines sritis ir atliepti šiandienos geopolitinį kontekstą – orientavomės ne tik į gynybą, bet ir į siekį išlaikyti europietišką gyvenimo būdą ir vertybes, kaip geriausią atsaką agresoriui. Visgi, šiais neramiais laikais nežinome, su kokiais iššūkiais gali tekti susidurti, tad svarbu rinktis lyderius, galinčius priimti valstybiškus sprendimus netikėčiausiose situacijose.“

 

Su programa galite susipažinti čia:  https://liberalai.lt/wp-content/uploads/2024/03/EP-PROGRAMA.pdf

Su kandidatais galite susipažinti čia: https://liberalai.lt/kandidatu-i-europos-parlamento-rinkimus-sarasas/