fbpx

V. Čmilytė-Nielsen. Kaip sulaikyti laukuose nebevaldomą valstiečių pinigų barstytuvą?

  • Viktorija Čmilytė-Nielsen
  • spalio 15, 2020
  • Nuomonė
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Minus 4 milijardai eurų. Tiek gresia mums turėti biudžeto deficito. Lito nostalgikams priminsiu – tiek pinigų dar visai neseniai sudarė visą metinį Lietuvos biudžetą. Kam dėl to neramu? Premjerui ramu, jis vis tiek žada šviesų rytojų, ignoruodamas visą finansinį padorumą. Visai kaip jo buvęs (ar dar esamas) partneris Kirkilas, taip pat ignoravęs griūvančius Lietuvos finansus. Tiesa, viena vilties kibirkštis švaistūnų Vyriausybėje dar yra.

Tai finansų ministras, nepabūgęs premjerui viešai paprieštarauti, kad dabar pinigų negalima mėtyti neatsakingai. Nes skyrus vienai visuomenės grupei, kitai gali labai greitai būti blogai. Gal net ir visiems. Kai staiga atsivers finansavimo duobės sveikatos apsaugos sistemoje.

Tačiau argi gali premjeras, pirmame rinkimų ture rimtokai aplamdytais kaulais, mąstyti blaiviai? Kai supranti, kad asfalto ant likusio keliuko gabaliuko gali ir nebesulaukt? Kai tenka balsuoti eit vienam, nes žmonos žurnalistams rodyti nebenori? Kai ką tik išsiuntinėjai rinkėjams beveik pusę milijardo eurų ir jie neparodė „deramo“ dėkingumo?

O čia dar finansų ministras, bjaurybė, akis drasko, kad sprendimai nepagrįsti. „Ne finansų ministrui spręsti“. Taip, šita frazė prilygsta „achtung, achtung“, išsakytam per paskutinius debatus.

Štai mes ir sužinojome, kad Lietuvos biudžetą formuoja ne Finansų ministerija. Ką ji išmano! Jiems tik excelis galvoj. Kuris rodo didžiausią biudžeto deficitą Europos Sąjungoje.

Bet kas tas biudžeto deficitas kitais metais, kai tu turi rinkimų deficitą šiandien po nosimi.

Kaip suprantu, jeigu ne kadencijos pabaiga, tai premjeras įjungtų „ministrų atleidimo“ programą ir mestų lauk išsišokėlį Šapoką.

Kaip jis drįso būti adekvatus?!? Kai profesionalų Vyriausybė baiginėja savo „triumfo“ žygį!

Beliko sulaukti “netrukdykit  dirPt” ir ciklas bus užbaigtas. Taip pat profesionaliai, kaip prasidėjo 2016 m.