fbpx

Seimo narys Simonas Gentvilas siūlo realią pagalbą iš Baltarusijos bėgančiam verslui

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 17, 2020
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

60 įmonių, su 4000 darbuotojų preliminariai svarsto perkelti savo veiklą į Lietuvą, tačiau tokią galimybę joms sunkina ilgi biurokratiniai procesai konservatyviuose šalies bankuose. Siekiant pagreitinti Baltarusijos verslų persikėlimą, Seimo narys Simonas Gentvilas pateikė 4-ių įstatymų pakeitimus, sudarysiančius sąlygas kaupiamąją įmonės sąskaitą atsidaryti ne tik bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose.

Šiuo metu galiojantis reguliavimas numato, kad norint Lietuvoje steigti akcinę bendrovę, ūkinę bendriją ar viešąją įstaigą, kaupiamąją sąskaitą atsidaryti galima tik bankuose. Šis procesas trunka ilgai ir sudėtingai, be to, Lietuvoje veikiantys bankai atsargiai žiūri į sąskaitas atsidaryti norinčius užsienio piliečius ir verslus.

Tuo tarpu, įvairios elektroninių pinigų įstaigos dažnai veikia efektyviau ir lanksčiau, taigi, tokią pačią kokybišką ir visus reglamentus atitinkančią paslaugą klientui gali suteikti per gerokai trumpesnį laiką.

S. Gentvilo pateiktuose įstatymo projektuose numatoma leisti įvairių teisinių formų įmonių ir įstaigų kaupiamąsias sąskaitas atidaryti ir elektroninių pinigų įstaigose. Taip būtų sudarytos teisės ir laisvės įmonėms pačioms apsispręsti kokią finansų paslaugų teikėją pasirinkti bei sudarytų verslo plėtros galimybes bei konkurenciją finansinių paslaugų rinkoje.

“Elementari biurokratija neleidžia įmonėms jau rytoj atsidaryti sąskaitą Lietuvoje ir perkelti dalį savo veiklos į Lietuvą. Juk tai ir pagalba suvaržymuose gyvenantiems kaimynams, tai naujos darbo vietos Lietuvoje bei naujos pajamos mūsų biudžetui“, – sako Simonas Gentvilas.

Parlamentaro siūlomos įstatymo pataisos sudarys sąlygas užsienio, šiuo atveju, Baltarusijos, kapitalo bendrovėms savo kaupiamąsias sąskaitas atsidaryti ne tik banke, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. Tokiu būdu visoms įmonėms būtų sudaryta pasirinkimo galimybė, užsienio kapitalo įstaigoms būtų lengviau įsikurti Lietuvoje ir būtų skatinamas finansinių paslaugų konkurencingumas.