fbpx

Seimas pritarė S. Gentvilo pataisoms: ir vėl bus galima mėgautis vyno taure paplūdimyje

  • Liberalai.lt
  • birželio 30, 2020
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Antradienį Seimas pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo pataisoms dėl alkoholio vartojimo paplūdimiuose.

Iki šiol įstatymų besilaikantiems, kultūringiems ir saiką jaučiantiems piliečiams jūros peizažai ir vyno taurė arba alaus bokalas šiemet buvo tapę tabu. Lietuva buvo tapusi griežčiausia alkoholio šariatine valstybe Europoje. 5-as kartas ir bandymas pavyko! Puiku, kad ir vėl bus galima karštą vasaros dieną prie jūros atsigaivinti alaus bokalu, tačiau turime suprasti  ir nesusipainioti, kad maudynės ir alkoholis buvo ir bus tabu, o alkoholis turi būti vartojamas saikingai“, - aiškino klaipėdietis, liberalas Simonas Gentvilas.

Naujoje alkoholio kontrolės įstatymo redakcijoje buvo pritarta Simono Gentvilo ir grupės kitų parlamentarų siūlymui leisti paplūdimiuose, kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 procentų. Taip pat, nauja įstatymo redakcija atšaukiami draudimai prekiauti alkoholiniais gėrimais nestacionariose viešojo maitinimo vietose, tačiau tai bus galima daryti tik savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu.

„Šis sprendimas yra teigiamas ir dėl koronaviruso situacijos. Privalome piliečiams bei šalies svečiams sudaryti visas galimybes laisvalaikio ir pasilinksminimo formas perkelti į lauko erdves, kad susidarytų kuo mažesni žmonių sambūriai vidaus patalpose“, - pridūrė parlamentaras S. Gentvilas.

Įstatymas įsigalioja rugpjūčio 1d.