fbpx

Rinkimai finišavo: išrinktas tryliktasis Seimas

  • Liberalai.lt
  • spalio 26, 2020
  • Aktualijos
seimas

Spalio 25 d. įvykus antrajam Seimo rinkimų turui, paaiškėjo galutinė naujojo, 2020-2024 metų Seimo sudėtis.

Jūsų pasitikėjimo ir balsų dėka net 13 Liberalų sąjūdžio atstovų naujajame Seime dirbs jums ir dėl jūsų. Lietuva pasirinko – metas kurti! Savo laisvę, savo pasirinkimus ir savo gerovę. Neabejojame, kad laukia puikūs, darbštūs ir teigiamų pokyčių kupini ateinantys ketveri metai.

Mūsų atstovai Seime: Viktorija Čmilytė-Nielsen, Simonas Gentvilas, Virgilijus Alekna,  Eugenijus Gentvilas, prof. Kęstutis Glaveckas, prof. Viktoras Pranckietis, Ričardas Juška, Jonas Varkalys, Juozas Baublys, Andrius Bagdonas, Arminas Lydeka, prof. Raimundas Lopata ir Romualdas Vaitkus.

Rinkimus laimėjo daugiausiai mandatų gavę Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Juos Seime atstovaus 50 politikų. Laimėtojai dar rinkimų naktį pranešė pradėsiantys derybas dėl dešiniųjų partijų koalicijos su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija. Pastaroji Seime turės 11 mandatų.

Mažesnio rinkėjų palaikymo šįkart sulaukė pastaruosius ketverius metus valdžioje buvę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Naujoje kadencijoje, opozicijoje dirbs 32 šios partijos politikai.

Lietuvos socialdemokratų partijos nariai gavo 13 mandatų, Darbo partijos – 10, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos – 3 ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariai – 3 mandatus.

Po vieną partijos atstovą Seime turės „Laisvė ir teisingumas“ ir Lietuvos žaliųjų partija. Taip pat, į Seimą pateko dar 4 savarankiškai išsikėlę kandidatai.