fbpx

R. Lopata prašo Olimpinio komiteto telktis neįleidžiant rusų atletų į olimpiadą

  • Liberalai.lt
  • sausio 27, 2023
  • Aktualijos
Raimundas Lopata

Penktadienį Seimo narys Raimundas Lopata kreipėsi į Lietuvos tautinį olimpinį komitetą prašydamas, kad šis tarptautiniu lygiu dėtų visas pastangas uždraužiant rusų, taip pat ir baltarusių, sportininkams dalyvauti 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

„Negalime abejingai stebėti Tarptautinio olimpinio komiteto ketinimų leisti rusams dalyvauti olimpiadoje. Kas iš tos garbės bus rungtis ne tik ukrainiečių, bet ir lietuvių, kitų karą smerkiančių šalių sportininkams, kai kartu kovos karą pradėjusios šalies atstovai? Rusija yra teroristinė valstybė, todėl nuolaidžiavimas šitoje valstybėje išugdytiems ir profesinę karjerą tęsiantiems sportininkams yra žeminantis reveransas pačiam terorizmui ir panieka karo Ukrainoje aukoms“, – teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys R. Lopata.

Kad valstybės turėtų priešintis Tarptautinio olimpinio komiteto ketinimui įsileisti rusus į Paryžiaus olimpiadą su neutralia vėliava, paragino Lietuvoje viešinti Sacharovo premijos laureatė, iš rusų nelaisvės išlaisvinta paramedikė Julija Pajevska-Taira.

„Tarptautinis olimpinis komitetas priėmė sprendimą leisti Rusijos ir Baltarusijos rinktinėms dalyvauti olimpiadoje po balta vėliava. Tai yra olimpinių žaidynių principo pažeidimas. Pati žaidynių idėja – tai taika, teisingumas, draugystė tarp tautų. Sportininkai iš Rusijos ir Baltarusijos rinktinių taip pat dalyvauja kare. Tad negali valstybė, kelianti agresiją savo kaimynams, dalyvauti tokia renginyje“, – penktadienį Seime sakė karo herojė.

Kad rusai 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti kaip neutralūs sportininkai, Tarptautinis olimpinis komitetas pasiūlė trečiadienį.