Liepos 9 d. Seimo Ateities komiteto nuotoliniame posėdyje lankėsi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, kuri pristatė Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2050“ kūrimo koncepciją bei numatė Ateities komitetui svarbų vaidmenį pradedančiame startuoti strategijos rengimo procese. Strateginės reikšmės dokumentą planuojama priimti 2023 metais.
Premjerės iniciatyva planuojamas ir Valstybės pažangos tarybos sudėties atnaujinimas, į kurį ketinama įtraukti ir Seimo Ateities komiteto narius, kad būtų atstovaujamos visos parlamentinės partijos. Pasak Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės „Valstybės pažangos taryba turėtų tapti gyvybingu išminčių klubu“, kuriam numatytas svarbus vaidmuo strategijos „Lietuva 2050“ rengimo ir tolesniuose etapuose.
“Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050” projekto rengimo planas nėra kažkuo išskirtinis kelias, ko nebūtų dariusios kitos valstybės. Svarbiausia suprasti, ar 30 metų laikotarpis yra strategija ar vizija? Ką mes vadinsime pažanga?“, – sakė Ateities komiteto pirmininkas prof. R. Lopata.
Premjerė I. Šimonytė pasiūlė glaudžiau bendradarbiauti Vyriausybės ir Ateities komitetui visuose strategijos „Lietuva 2050“ rengimo etapuose, pasitelkti jau turimą įdirbį. Ministrė pirmininkė Seimo Ateities komitetą mato kaip strateginių diskusijų platformą, įtraukiančią ne tiek valdžią, kiek akademinę bendruomenę, pilietinę visuomenę, lyderiaujančių verslo sektorių ir kultūros lauko atstovus.
Rengiant pažangos strategiją „Lietuva 2050“ Ateities komitetui pasiūlyta organizuoti apskritojo stalo diskusijas, kuris jau turi analogišką patirtį. Per 2021 m. I pusmetį, greta reguliarių komiteto posėdžių, Ateities komiteto forume „Intelektualinis Lietuvos savarankiškumas“ surengta net 19 diskusijų svarbiausiais šalies gyvenimo klausimais. Dar šiemet planuojama surengti plačias konsultacijas su visuomene, Lietuvoje ir užsienyje dirbančiais lietuvių mokslininkais, ekspertais ir politine bendruomene diskutuojant apie ilgalaikę Lietuvos ateities viziją ir Lietuvos Europos viziją.
Ateities komiteto posėdyje taip pat svarstytas ir 2021–2030 metų Nacionalinio pažangos plano patikslinimo projektas, kuriam komiteto nariai išsakė savo pastabas ir pasiūlymus.
,,Nacionalinis pažangos planas yra susijęs su Strateginiu valdymo įstatymu, kurį Ateities komitetas bando tobulinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės patarėjais ir Seimo kanceliarijos darbuotojais. Bandysime įvesti naujų momentų, taip pat ir sustiprinti Ateities komiteto vaidmenį šiame procese“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis prof. R. Lopata.
Įrašykite vardą
Įrašykite el. paštą
Neteisingas el. pašto adresas
Įrašykite žinutę