fbpx

Patvirtinome galutinį kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą bei pristatėme rinkimų programos gaires

 • Liberalai.lt
 • vasario 4, 2024
 • Aktualijos
WTC-10772

Šiandien, vasario 4 d., Liberalų sąjūdžio Taryba patvirtino galutinį kandidatų į Europos Parlamento rinkimus sąrašą. Sąrašą ves parlamentaras, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Pirmajame dešimtuke – patyrę ir žinomi politikai: dabartinis Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, Seimo nariai Edita Rudelienė, Virgilijus Alekna, Andrius Bagdonas, Arminas Lydeka, Viktoras Pranckietis, Raimundas Lopata, Kultūros ministras Simonas Kairys bei Joniškio meras Vitalijus Gailius.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė: „Per pastaruosius kelerius metus, ypatingai neramius ir sunkiai prognozuojamus parodėme, kad esame tas proto balsas politikoje, kurio reikia kai kažkam neišlaiko kantrybė. Esame atsvara konflikto politikai ir nors yra nuomonių, kad be „gero“ priešo savo privalumus išryškinti sudėtinga, palaikymas mums rodo – kad dalykiškumas, konstruktyvumas ir liberalus optimizmas yra žmonių vertinami. Liberalų sąjūdis vienoje sunkiausių, bene daugiausiai išbandymų lėmusioje Seimo kadencijoje parodė adekvačią, racionalią, ne isterišką, o ramią ir apgalvotą politiką. Sprendimus, telkusius, o ne skaldžiusius. To dabar būtent labai reikės ir Europos Parlamente.“

„Lietuvos politikai Europos Parlamente turi galvoti ne tik apie Lietuvos interesus. Turime galvoti ir apie stiprią Europos Sąjungą – bendrijos pasaulinė lyderystė užtikrins visų europiečių, tarp jų ir Lietuvos piliečių, gerovę, saugumą ir orumą. Visgi, negalime pamiršti, kad gyvename neramiais laikais, todėl subūrėme patyrusius, racionalius ir patikimus politikus, parodžiusius lyderystę sudėtingų iššūkių akivaizdoje“, – sakė į Europos Parlamento rinkimus Liberalų sąjūdžio sąrašą vesiantis Seimo narys, Signataras Eugenijus Gentvilas.

 

Liberalų sąjūdžio kandidatų į Europos Parlamentą sąrašas:

 1. Eugenijus Gentvilas
 2. Petras Auštrevičius
 3. Edita Rudelienė
 4. Virgilijus Alekna
 5. Andrius Bagdonas
 6. Simonas Kairys
 7. Vitalijus Gailius
 8. Arminas Lydeka
 9. Viktoras Pranckietis
 10. Raimundas Lopata
 11. Rimantas Mikaitis
 12. Evelina Gudzinskaitė
 13. Jevgenij Šuklin
 14. Audronė Balnionienė
 15. Ona Aleksiūnaitė
 16. Edmundas Kvederis
 17. Romualdas Vaitkus
 18. Matas Lasauskas
 19. Kęstutis Stankevičius
 20. Sandra Barzdienė
 21. Artur Truš
 22. Lina Juodsnukytė