fbpx

S. Kairys. Ne moksleivių skaičiaus nustatymas klasėse lems švietimo kokybę ir mažins socialinẹ atskirtį

  • Simonas Kairys
  • lapkričio 27, 2024
  • Nuomonė
simonas kairys

Kandidatės į švietimo, mokslo ir sporto ministres socialdemokratės Ramintos Popovienės nusiteikimas naujoje Vyriausybėje laikytis nacionalinio partijų susitarimo dėl švietimo yra sveikintinas, vis dėlto įvardytasis tikslas atlikti dar vieną mokyklų tinklo reviziją – abejotinas, teigia Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys liberalas Simonas Kairys.

Antradienį kandidatei susitikus su Prezidentu Gitanu Nausėda, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys pastebi, kad R. Popovienė nusiteikusi tęsti dar praėjusioje kadencijoje pradėtus darbus ir kartu neaudrinti švietimo bendruomenės naujomis reformomis.

„Palaikysime kiekvieną sprendimą, kuris mažins biurokratiją švietime. Tik norėtųsi aiškios procesų peržiūros, o ne pavienių sprendimų. Mokytojai savo darbe turi praktiškai pajusti atsileidžiančius biurokratijos pančius“, – sako S. Kairys, kandidatei Prezidentūroje deklaravus „biurokratizmo mažinimą“.

Seimo nariui taip pat imponuoja kandidatės įvardytas mokytojų savišvietos siekis, finansavimo didinimas moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai. Kita vertus, jis kviečia būsimą ministrę iš akiračio nepaleisti sporto politikos ir nepersistengti projektuojant dar vieną mokyklų tinklo peržiūros etapą.

„Misija gelbėti mažas ir nutolusias mokyklas, dar viena tinklo pertvarka kažin ar duos naudos. Mokyklų tinklas yra nemirtinga politinė tema, tačiau pati problema faktiškai išspręsta, nes dauguma savivaldybių tinklą jau sutvarkė“, – pabrėžia S. Kairys.

Susitikime su kandidate G. Nausėda išsakė kokybiško, socialiai teisingo, vienodai prieinamo lūkestį, tačiau šiuo atveju, anot S. Kairio, už lozungą kur kas svarbesnis turinys.

„Mokykla yra kur kas daugiau nei moksleivių skaičiaus klasėse nustatymas, daugiau nei populistiniai siekiai bet kokia kaina išsaugoti pastatą, kuriame neliko jokių sąlygų skleistis kokybei ir asmenybei. Turime saugoti ne pastatus, o užtikrinti visavertę mokinio dieną ugdymo įstaigoje nuo ryto iki vakaro. Šią kadenciją liberalai prižiūrės, kad šito principo ministrė neišleistų iš akių“, – sako S. Kairys.

Dauguma parlamentinių partijų, įskaitant liberalus ir socialdemokratus, susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos 2021–2030 metais pasirašė 2021-ųjų rugsėjo 1-ąją.