fbpx

Liberalų sąjūdžiui finansų ministras prisipažino: valstybė neskuba padėti verslui, nes juo nepasitiki

  • Liberalai.lt
  • balandžio 21, 2020
  • Aktualijos
Liberalų sąjūdžio frakcija

Liberalų sąjūdžio frakcija susirūpinusi, kad Lietuvos ekonomikai dėl karantino smingant žemyn, valdžioje esantys politikai toliau demonizuoja Lietuvos verslą ir jį mato kaip potencialų nusikaltėlį, o ne valstybės gerovės pagrindą. Tai frakcijos nariams patvirtino ir finansų ministras, su kuriuo nuotolinėje diskusijoje buvo aiškinamasi, kodėl Lietuvoje iš esmės neveikia valstybinės paramos verslui bei darbuotojams  paketas.

„Nepaisant visa apimančios krizės, Lietuvoje verslas tebėra stigmatizuojamas ir į jį tebežiūrima ne į kaip valstybės gyvenimo pagrindų kūrėją, o kaip į blogį – tai ypač neramina. Tą diskusijose su Liberalų sąjūdžio frakcija pripažino ir finansų ministras. Todėl praėjus pirmajam karantino mėnesiui akivaizdu: skambiai Vyriausybės išreklamuota milijardinė greitoji pagalba verslui nesuveikė – dėl ypač didelio biurokratizmo ir istorines šaknis turinčio nepasitikėjimo verslu. Tai – itin blogas ženklas Lietuvai: neišvengiami artėja nevaldoma bankrotų banga, todėl dar labiau gausės bedarbių gretos“, - teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Diskusijoje su Liberalų sąjūdžio frakcija finansų ministras Vilius Šapoka pripažino, kad pagalba ir išmokos verslui bei darbuotojams organizuojami per lėtai ir dėl to esą Vyriausybė ketina aiškintis su Užimtumo tarnyba bei kitomis paramą administruojančiomis institucijomis.

Ministro žodžiais tariant: „Visuomenės nepasitikėjimas verslu turi istorines šaknis. Ne veltui šešėlis ir korupcija yra tos pačios monetos skirtingos pusės. Ir tai tikrai yra Lietuvos rykštė.“

Liberalai dar kartą atkreipia dėmesį į tai, kad, nepaisant valdžios įsipareigojimų, žadėtoji parama verslui vis dar nepasiekia adresatų. Biurokratinis aparatas dirba inertiškai, nors visi ekspertai pabrėžia lankstumo ir gyvybišką greitos reakcijos svarbą.

Liberalų manymu, stojant ekonomikai valdžia turėti remti visus, kurie tik nori dirbti – jos parama ne tik turėtų „nupirkti laiko“ verslui, kad jis išgyventų, bet ir paskatintų naujų verslų atėjimą į rinką.