fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: nepalaikysime Prezidento veto

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 4, 2021
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Liberalų sąjūdžio frakcija kritiškai vertina Prezidento Gitano Nausėdos veto dėl privalomų mokamų COVID-19 testų darbuotojams. Frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas apgailestauja, kad valstybės vadovas kratosi bet kokios atsakomybės pandemijos valdymo akivaizdoje. Jo teigimu, Prezidentas vetuodamas įstatymą ir nepateikdamas jokių alternatyvų ar konstruktyvių siūlymų tik dar labiau supriešina visuomenę.

„Prezidentas išsako savo poziciją, bet jokių siūlymų pandemijai valdyti nepateikia. Ir tai nėra pirmas kartas. Apmaudu, kai už tai atsakinga lieka tik Vyriausybė, o Prezidentas, užuot vienijęs visuomenę ir politikus kovoje su pandemija, užėmė priešingą poziciją. Deja, šalies vadovas tik kritikuoja sprendimus, nepateikdamas jokių siūlymų“, – sako E. Gentvilas, pabrėždamas, jog tokie Prezidento sprendimai dar labiau skaldo jau ir taip susipriešinusią visuomenę.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas primena, kad situacija šalyje yra itin sudėtinga: ligoninės perpildytos, sergančiųjų skaičius kiekvieną dieną siekia beveik 3000, kasdien miršta kelios dešimtys žmonių, todėl dabar, kaip niekad, reikalingas vieningas Vyriausybės ir Prezidentūros bendradarbiavimas.

„Prezidento veto be jokių argumentų ir pasiūlymų mes nepalaikysime. Viešojoje erdvėje Prezidentūros atstovai teigia, kad turi beveik dvi dešimtis pasiūlymų pandemijai suvaldyti. Bet kur tie pasiūlymai? Galbūt, juos reikėjo pateikti vetuojant įstatymą? Mes Seime visada laukiame siūlymų iš Prezidento bei juos atidžiai svarstome“, – pastebi E. Gentvilas.

Parlamentaras atkreipia dėmesį, kad siūlymas apmokestinti privalomą testavimą nėra nei radikalus, nei prievartinis, nei kažkokia naujovė. Tokią praktiką taiko ir kitos Europos šalys. Jo teigimu, mokami testai – alternatyva tiems, kas nenori pasiskiepyti nemokamai.

„Kitos Europos valstybės taip pat laikosi tokios praktikos, kai už privalomą testavimą susimoka patys žmonės. Pavyzdžiui, tiek Italijoje, tiek Vokietijoje atsisakyta kompensuoti privalomus testus tiems, kurie nesiskiepija dėl asmeninių, ne medicininių priežasčių. Tuo tarpu Prancūzija nuėjo dar radikalesniu keliu – įvedusi reikalavimą skiepytis kertinių profesijų atstovams“, – priduria Seimo narys E. Gentvilas.