fbpx

Liberalų sąjūdžio frakcija: Baltarusijos IT specialistus pritraukiančio įstatymo reikėjo dar vakar

  • Liberalai.lt
  • gruodžio 15, 2020
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Šiandien Seimas priėmė 4 įstatymų paketą papildymą, kuriuo sudaromos sąlygos Lietuvoje kurtis ir investuoti iš Baltarusijos bėgančioms verslo įmonėms. Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai teigė, jog šį, liberalų siūlytą įstatymą reikėjo priimti dar praeitoje kadencijoje.

„Dėl pavėluotai priimto įstatymo apie 4000 informacinių technologijų specialistų iš Baltarusijos pasirinko Lenkiją, o ne Lietuvą. Kaimynai lenkai pirmieji atvėrė koridorių bei sudarė sąlygas šiems specialistams atvykti, registruoti įmones. Šį įstatymą Liberalų sąjūdis siūlė priimti Seimui dar praeitoje kadencijoje, gaila tuomet palaikymo neužteko. Nuo diktatūros bėgantis Baltarusijos verslas, dabar galės lengviau steigti įmones Lietuvoje ir integruotis į darbo rinką“, – dėstė liberalas, Simonas Gentvilas.

Įstatyme numatoma leisti įvairių teisinių formų įmonių ir įstaigų kaupiamąsias sąskaitas atidaryti ir elektroninių pinigų įstaigose. S. Gentvilo inicijuotos įstatymo pataisos sudarys sąlygas užsienio, šiuo atveju, Baltarusijos, kapitalo bendrovėms savo kaupiamąsias sąskaitas atsidaryti ne tik banke, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. Tokiu būdu visoms užsienio kapitalo įstaigoms bus lengviau įsikurti Lietuvoje, bei skatinamas finansinių paslaugų konkurencingumas.