fbpx

Liberali savivalda – išgirsti ir įgalinti veiklius žmones

  • Liberalai.lt
  • spalio 15, 2022
  • Aktualijos
0E4A9248

Šeštadienį Liberalų sąjūdžio Taryba posėdžiavo Kaune, kur buvo patvirtinta kitų metų savivaldybių tarybų ir savivaldybių merų rinkimų partijos programa bei svarstytas  koalicijų savivaldybių tarybose klausimas.

Kampanijos centre – žmogus

Sveikinimo kalboje liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen akcentavo, jog liberalų tikslas nėra skaičiais matuojama, abstrakti gerovė. Liberalai buvo ir bus už veiklius, savimi pasitikinčius, atkaklius, kūrybingus  žmonės, kuriems nereikia, jog valstybė juos varžytų ir neleistų priimti sprendimų patiems. Atvirkščiai – liberalai tiki, jog turime sudaryti sąlygas žmonėms atsiskleisti, suteikti galimybes užsiimti savo veikla, kurti verslus, siekti aukštumų moksle ar kultūroje, karjeros įvairiausiose srityse.

„Šiandien pradedame naują politinio ciklo etapą. Brėžiame liniją ir pradedame darbus – programinius, organizacinius, komunikacinius – kurie tampa rinkimų kampanijos pagrindu. Liberalų sąjūdis – tai veiklių, ateitimi tikinčių ir savimi pasitikinčių žmonių bendruomenė. Esu visiškai įsitikinusi, jog liberalai savivaldoje pastarųjų trejų metų išbandymus atlaikė puikiai. Neretai, mūsų merai, buvo pavyzdžiu ir kitiems rajonams bei miestams. Valdant pastarųjų metų iššūkius – savivaldos indėlis yra didžiulis. Tokiose situacijose paaiškėja, ar šiose svarbiose pozicijose esantys žmonės tikrai verti to pasitikėjimo, kurį jiems suteikė miestų ir rajonų bendruomenės. Jų veiklumas, jų gebėjimas užtikrinti visaapimantį žmonių saugumą buvo užkrečiantis, jis, neslėpsiu, įkvėpė ir mus rinkimų į Seimą metu“, – posėdžio metu kalbėjo liberalų pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

Veiklus žmogus turi jaustis svarbus ir saugus

Tarybos posėdžio metu partijos lyderiai iš visos Lietuvos pristatė ir programinius punktus, kuriais liberalų kandidatai vadovausis jau kitais metais vyksiančiuose savivaldos rinkimuose.

Liberalios savivaldos prioritetai yra: darnus žmogaus ir aplinkos santykis, verslių ir veiklių žmonių įveiklinimas, jaunų šeimų bei specialistų pritraukimas į regionus, kokybiškas švietimas, sveikatos bei kultūros paslaugos. Visa tai gavęs savivaldos gyventojas jausis saugus ir bus vieningos, veikiančios, augančios, kuriančios ir pokyčio siekiančios bendruomenės dalimi bet kokios krizės akivaizdoje.

Liberalų įsitikinimu, veikliems žmonėms reikia šiuolaikiškos ir  jų gyvenimo būdui pritaikytos gyvenamosios aplinkos. Tačiau vien tik gerų kelių, patogaus transporto nepakanka, gyventojams turi būti suteikta galimybė prisidėti prie valdžios sprendimų. Gyventojų įtraukimas, skaidrūs viešieji pirkimai, aiškūs ir greiti procesai, nulinė tolerancija korupcijai yra gerai veikiančios savivaldos pamatas.

Programoje dėmesys taip pat skiriamas: efektyvioms verslo skatinimo programoms, jaunoms šeimoms, į regionus sugrįžtantiems specialistams, kūrėjams, švietimo bendruomenei, sveikatos ir sveikatingumo specialistams bei pažeidžiamiausioms grupėms – senjorams, neįgaliesiems bei ligonius slaugantiems asmenims.

Tik visaapimantį saugumą jaučiantis žmogus gali veikti ir kurti. Saugus žmogus jaučia atsakomybę, toleranciją, teisingumą ir nuolatinį rūpestį kiekvieno asmens teisėmis. Tik užtikrindami socialinį, ekonominį, aplinkosauginį, visuomeninį saugumą nuo išorės grėsmių sudarysime sąlygas žmonėms drąsiai veikti ir pasitikėti savo valstybe.