fbpx

Liberalas J. Baublys: ar sniegas sausio mėnesį yra netikėtumas ESO?

  • Liberalai.lt
  • sausio 29, 2021
  • Aktualijos
Juozas Baublys

Antradienio rytą, dingus elektrai pietų Lietuvoje, nemažai elektros vartotojų gavo žinutes, kad įvyko elektros gedimas, kuris per 2 valandas bus pašalintas ir elektros tiekimas bus atnaujintas. Pasak Seimo nario Juozo Baublio iki šio laiko ne tik elektros, bet ir jokios aiškios informacijos žmonės neturi – skambinant nurodytu telefono numeriu buvo pateikiama netiksli ar klaidinanti informacija.

„Žmonės jau nebe pirmą parą yra likę ne tik be elektros, bet ir be vandens, daugelis negali naudotis šildymo sistemomis, ryšio paslaugomis, neveikiančiuose šaldikliuose genda maistas. Kaime gyvena dauguma vyresnio amžiaus žmonių, daugelis turi sveikatos problemų. Jeigu žmonės būtų buvę informuoti, kad elektros neturės taip ilgai, galbūt, jie būtų priėmę kitokius sprendimus. Deja, tenka sutikti su gyventojų nuomone, kad toks ESO tarnybų elgesys parodo nepakankamai atsakingą požiūrį į žmones“, – dėstė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys J. Baublys.

Varėnos rajone gausiai iškritus sniegui iki šiol dar yra kaimų, kuriuose neatnaujintas elektros energijos tiekimas. Pasak Seimo nario, situacija, kai iškritus gausesniam sniegui gyventojai elektros netenka kelioms paroms nėra normali, – „Būtina ieškoti sprendimų, kad tokie nepatogumai žmonių nebevargintų, o elektros energijos tiekimo paslauga būtų užtikrinama kuo kokybiškiau. Taip pat svarbu užtikrinti sklandų ir efektyvų gyventojų informavimą. Suprantama, kad situacija ekstremali, bet ESO turėtų būti pasiruošę geriau.“