Šiandien vykusioje diskusijoje „Ko reikia, kad ekonomikos skatinimas suveiktų?“ visuomenės ir opozicijos atstovai pateikė ekonomikos atkūrimo siūlymus. Diskusijoje dalyvavo ir savo siūlymus pateikė ir Liberalų sąjūdžio atstovai: liberalai siūlo konkrečius sprendimus dėl GPM ir PVM mokesčių mažinimo, ilgalaikę skatinimo programą norintiems savarankiškai dirbti. Liberalai taip pat akcentuoja, kad pirmiausia turime susitarti dėl esminių krypčių, pagal kurias konstruotume ateities Lietuvos viziją, o Liberalų sąjūdis garantuoja galimybių valstybės koncepciją. Visą diskusijos įrašą galite rasti čia.
Liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen neabejoja, kad galimybių valstybė – yra laisva privati žmogaus iniciatyva, visus vienijanti bendram tikslui siekti ekonominės laisvės Lietuvoje.
„Pasitikėjimas yra ypač svarbus krizės laikotarpiu. Neefektyvūs, lėti valdžios veiksmai, stringanti parama nuvylė daugelį ir susilpnino pasitikėjimą valstybe. Mes manome, kad jį būtina atkurti aiškiais, racionaliais ir efektyviais sprendimais. Susiduriant su viruso pavojumi ir karantino draudimų sukelta krize, mes siūlome kelis esminius greitus veiksmus, kurie leistų lokalizuoti problemą, išsaugoti maksimalų darbo vietų skaičių Lietuvoje ir sukurti naujas galimybes kuriantiems žmonėms“, - dėl koronaviruso susidariusią iššūkio situaciją vertina V. Čmilytė-Nielsen.
Kai žemės ūkį ištinka sausra – neklausdami gelbėjame jį kompensacijomis. Seimo aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininko Simono Gentvilo teigimu, šiandien visa ekonomika yra gamtos sukurto viruso spąstuose ir deguonį ekonomikai gali duoti tik akimirksniu suteikiama parama ir pasitikėjimas verslui, o ne perdėta FNTT ar kitų tarnybų kontrolė.
„Po kiekvienos sausros, būtina galvoti apie kitą derlių. Taip ir su mūsų ekonomika – turime užtikrinti didesnį savo eksportuojančių gamintojų greitį, dešimtis kartų didinti jų eksporto garantijas ir naikinti kamščius logistikoje. Tik dirbanti Lietuva galės sugrįžti ir turėti pinigų vietos turizmui, kavinėms ir pramogos”, - siūlo S. Gentvilas.
Parlamentaras kritikuoja kovo 16 d. Seime ir opozicijos balsais palaimintą Vyriausybės 5 milijardų paketą.
„Matome mažiau nei 2 proc. jų panaudojimą. Tai – fiasko. Tačiau kaip kuriantys žmonės privalome žvelgti į ateitį ir kaip liberalai matome būtinybę kalbėti apie visišką prioritetą ir papildomas milijardines investicijas į eksportuojantį Lietuvos verslą, biotechnologijų, skaitmeninės ir žaliosios ekonomikos proveržį. Turime suvokti, kad pasaulio ekonomika keisis negrįžtamai, todėl negrįžtamai turime keistis ir mes“, - įsitikinęs S. Gentvilas.
Įrašykite vardą
Įrašykite el. paštą
Neteisingas el. pašto adresas
Įrašykite žinutę