fbpx

Liberalai nežais Susisiekimo ministro žaidimų, jis privalo atsistatydinti

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 18, 2019
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Du kartus oficialiai kviestas ir sutikęs atvykti į opozicinę Liberalų sąjūdžio frakciją pasiaiškinti dėl pastarojo meto skandalų, Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič ir vėl sulaužė duotą pažadą – paskutinę akimirką dėl nenurodytų priežasčių atšaukė rytoj numatytą ir net oficialioje darbotvarkėje anonsuotą susitikimą su liberalais. Chaosas, į kurį yra stumiamos ministerijos valdomos valstybinės įmonės, politinis turizmas už mokesčių mokėtojų pinigus, abuojumas elementariems etikos standartams: sąskaitas už pietus pavedant apmokėti pavaldiniams, įmanomas sustabdyti vieninteliu būdu – atsistatydinant pačiam arba atstatydinant po interpeliacijos, priversta konstatuoti Liberalų sąjūdžio frakcija po paskutinę akimirką atšaukto susitikimo su Susisiekimo ministru.

„Vos per kelis mėnesius, viena sėkmingiausiai veikusių šalies institucijų – Susisiekimo ministerija tapo nesibaigiančių skandalų ir prasto darbo pavyzdžiu. To priežastis – po valdančiųjų vasarinės rokiruotės turime tokį Susisiekimo ministrą, apie kurio darbus neišeina kalbėti, nes tiesą, sakant nėra apie ką. Užtat kaip iš gausybės rago pilasi skandalai: nemotyvuotas ir tikėtina politiškai angažuotas nepriklausomų valstybinių įmonių valdybų išvaikymas, politinis turizmas į egzotinius kraštus mokesčių mokėtojų sąskaita ir norma tampantys užstaliniai renginiai, kuriems privalomai turi susimesti Susisiekimo ministerijos kuruojamos valstybinės įmonės. O kalba eina apie Vyriausybės narį, valdantį strategiškai svarbias šalies įmones – jūrų ir oro uostus, geležinkelius, paštą. Delsimas šiuo atveju būtų leidimas ministrui toliau piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, todėl liberalai mano, kad Susisiekimo ministras privalo atsistatydinti arba būti atstatydintas“, - teigia Seimo Ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio frakcijos įsitikinimu, skandalingu „Lietuvos pašto“ valdybos atleidimu ir svarstymais apie galimus kitų strateginę reikšmę turinčių valstybės valdomų įmonių (VVĮ) Valdybų ir vadovų pakeitimus Susisiekimo ministras J. Narkevič pirmiausia griauna valstybės valdomų įmonių reformą. Ši reforma leido apvalyti valstybės valdomas įmones nuo politikų ir partijų kišimosi į jų veiklą bei diegti Vakaruose priimtus tokių įmonių valdymo standartus. VVĮ akcininkais yra visi valstybės piliečiai, tad jiems turėtų būti viešai ir aiškiai pasakyta, kas lėmė konkretų sprendimą – privačiame sektoriuje visa valdyba atleidžiama tik išskirtiniais atvejais – kad nekiltų jokių abejonių, jog tai buvo objektyvios priežastys, o ne kokie nors kurios nors politinės grupės interesai.

„Akivaizdu – ministras J. Narkevič nesusigaudo srityje, kuriai atėjo vadovauti, o dabartinė teisinė bei politinė suirutė, tik įžanga į rimtesnes problemas. Panašu, jog ministras nebesusivokia ir kokiame laikmetyje dirba. Elementarios politinės kultūros nebuvimas, „užstalės diplomatija“ kitų sąskaita – praėjusio amžiaus reliktai. Laikas tai suvokti tiek ministrui, tiek jo partijai. O valstiečiams laikas prisiminti, ką jie kalbėjo apie skaidrią, sąžiningą, profesionalią ir etišką politiką. Panašu, kad susimovė visi kartu. Kita vertus, ar kas nors tikėjo, kad bus kitaip? Netikėtas buvo tik greitis“, - pastebi liberalas Eugenijus Gentvilas.