fbpx

Liberalai kviečia priimti armėnų karo pabėgėlius Lietuvoje

  • Liberalai.lt
  • rugsėjo 29, 2023
  • Aktualijos
RAIMUNDAS LOPATA

Seimo liberalai ragina Užsienio reikalų ministeriją organizuoti Armėnijos karo pabėgėlių pervežimą į Lietuvą, kartu užtikrinant humanitarinės pagalbos teikimą ir politinį palaikymą visos Europos Sąjungos lygiu.

„Suprantame, kad Lietuvoje turime pasirūpinti dešimtimis tūkstančių ukrainiečių karo bei baltarusių pabėgėliais, tačiau tai ne priežastis atgręžti nugarą kenčiantiems armėnams“, – sako Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Raimundas Lopata.

Jo žodžiais, diplomatinėmis pastangomis būtina pasiūlyti ir užtikrinti tam tikro skaičiaus be namų likusių armėnų persikėlimą į Lietuvą. „Armėnai istoriškai yra integrali ir pritapusi Lietuvos tautinė mažuma, todėl prieglobsčio organizavimas ir integracija norintiems šalyje pasilikti į gyventi vyktų sklandžiai. Negalime leisti, kad artėjant žiemai nuo karinės agresijos bėgantys žmonės liktų gyventi palapinėse“, – sako R. Lopata.

Kartu svarbu, anot Seimo nario, pasiūlyti sąlygas armėnams dar aktyviau siekti integracijos į Europos Sąjungą. „Ryškėjant provakarietiškoms tendencijoms Armėnijoje, galime jiems padėti atsisukti į Vakarus visu veidu ir taip mažinant priklausomybę nuo Rusijos“, –  mano Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika pirmininkas.

Seimo narys tikisi, kad būdą, kaip pervežti tam tikrą skaičių Armėnijos karo pabėgėlių į Lietuvą, padės surasti jo kartu su buvusio NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogo Rasmusseno suburtu Armėnijos draugų tinklu spalio 9-11 dienomis rengiamas vizitas į Jerevaną. „Kartu tikimės visokeriopo Užsienio reikalų ministerijos palaikymo ir tarpininkavimo“, – pabrėžia. R. Lopata.

Praėjusią savaitę žaibiškai atsinaujinęs konfliktas tarp Armėnijos ir Azerbaidžano privertė dešimtis tūkstančius etninių armėnų trauktis iš Kalnų Karabacho.

Lietuvoje gyvena daugiau kaip 1 tūkst. armėnų. Dauguma jų į Lietuvą atvyko dar sovietmečiu po 1988 m. žemės drebėjimo Spitake, dalis 1989–1990 m. imigravo iš Azerbaidžano ir Kalnų Karabacho.