fbpx

Liberalai: kovojant su šešėliu, dienpinigiai – tik bankiniu pavedimu

  • Liberalai.lt
  • vasario 24, 2020
  • Aktualijos
Simonas-Gentvilas-ir-Viktorija-Čmilytė-Nielsen_310x310_acf_cropped_310x310_acf_cropped_310x310_acf_cropped

Siekiant skaidrinti dienpinigių išmokėjimo sistemą bei mažinti galimo dienpinigių nemokėjimo ar piktnaudžiavimo atvejus, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas parengė Darbo kodekso pataisas. Pagal jas dienpinigiai galėtų būti išmokami tik bankiniu pavedimu. Tikimasi, kad šie ir su darbdaviais, ir su šakinėmis profsąjungomis derinti pakeitimai turėtų sumažinti šešėlį statybos bei transporto sektoriuose, didinti darbuotojų socialines garantijas.

„Logistikos sektorius pastaruoju metu patiria išbandymus tiek Lietuvoje, tiek ES lygiu. Dalis jų yra susijusi su konkurencine kova, dalis – su sektoriaus inertiškumu bei nenoru keistis. Puikiai suvokdami, kad radikalūs pokyčiai čia netinka manome, kad verta eiti nuosekliai modernizavimo keliu. Siūlomais darbo kodekso bei pelno mokesčio įstatymų pakeitimais siekiama skaidrinti dienpinigių išmokėjimo sistemą. Dienpinigių išmokėjimas tik bankiniu pavedimu sąžiningai veikiančio verslo iš esmės neapsunkintų, tačiau sumažintų dienpinigių nemokėjimo ar jų mokėjimo reikalavimų pažeidimų skaičių“, - teigia  Liberalų sąjūdžio pirmininkė, frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Finansų ministerijos skaičiavimais, „į rankas“ komandiruojami darbuotojai dienpinigiais vidutiniškai gauna 2 kartus daugiau pajamų, nei atlyginimu. Ypač prasta situacija yra krovininio kelių transporto ir statybos sektoriuose. Šiuo metu Lietuvos įstatymai nenumato privalomos dienpinigių išmokėjimo formos.

„Rengiant šį projektą buvo įtraukti ir darbdaviai, ir šakinės profsąjungos, todėl jį priėmus būtų skaidrinami ne tik probleminiai transporto bei statybos sektoriai, tačiau didėtų ir čia besidarbuojančių socialinės garantijos“, - mano Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas.