fbpx

Liberalai: „Kartu su valstybės reforma naikiname piktnaudžiavimą išmokomis savivaldoje“

  • Liberalai.lt
  • gegužės 25, 2023
  • Aktualijos
Ričardas Juška

Aštuonis mėnesius tobulinus valstybės tarnybos reformą parlamente, ketvirtadienį Seimas pritarė svarbiausiam viešojo valdymo pokyčiui ne tik šią kadenciją, bet ir šiame amžiuje. Vienas iš 38 reformos paketo įstatymų – Vietos savivaldos įstatymas – po dviejų savaičių bus papildytas naujomis savivaldybių tarybos narių apmokėjimo nuostatomis.

„Radome būdą, kaip „čekiukų“ praktiką savivaldybėse užbaigti kartu su visa reforma. Tarybų nariams įteisinsime adekvatų atlyginimą, o netvarkingo išlaidų kompensavimo atsisakysime. Paskaičiavome, kad nauja skaidri tvarka savivaldybių biudžetams nekainuos daugiau, negu ligšiolinė betvarkė“, – sako sprendimo savivaldai paiešką iniciavęs Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Ričardas Juška.

Todėl išspręsti krizę Lietuvos savivaldoje, Seimui pateikiant savivaldybių tarybų narių apmokėjimo naują tvarką nustatančias Vietos savivaldos įstatymo pataisas, turėtų pavykti mėnesiu greičiau nei anksčiau užsibrėžtas terminas – liepos 1 d., atkreipia dėmesį Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Šiandien priėmėme visą valstybės reformos paketą. Kartu visoms frakcijoms siūlome sprendimą, kaip pakeliui su reforma išspręsti išmokų mokėjimo netvarką šalies savivaldoje. Tai padaryti Seime galime net ne liepos 1-ąją, o jau birželio 8-ąją“, – sako parlamento vadovė.

Savivaldybių kuro ir ryšio išlaidų reglamentų analizę komitetas užsakė balandžio 20 d. ir atsakingoms institucijoms davė mėnesį susisteminti duomenis. Surinkęs faktus, gegužės 24 d. komitetas jau priėmė sprendimą, kaip panaikinti piktnaudžiavimo išmokomis praktikas.

Visas valstybės reformos paketas komitete buvo gludinamas dar nuo praėjusių metų rugsėjo 28 d., kuomet jam pritarė Vyriausybė. Per šiuos aštuonis mėnesius Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas reformą derino trijuose posėdžiuose ir dviejuose klausymuose.

„Pasiekus kompromisus, reformos esmė nesikeitė nuo pirminės Vidaus reikalų ministerijos koncepcijos: viešajame sektoriuje dirbs tik profesionalūs ir stiprūs vadovai, valstybės tarnyba atsisakys pasenusių biurokratijos praktikų ir orientuosis į rezultatą, valstybei dirbantys žmonės uždirbs orų, tendencijas rinkoje atitinkantį atlyginimą“, – sako R. Juška.