fbpx

J. Varkalys: „Stengsimės, kad darbe niekas nebežūtų“

  • Liberalai.lt
  • kovo 10, 2023
  • Aktualijos
Jonas Varkalys

Ketvirtadienį Seime vykusioje darbų saugos konferencijoje dalyviai suformulavo 9 tikslus, kaip tobulinti darbų saugos sąlygas. Pasak konferencijos rengėjo, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nario liberalo Jono Varkalio, valstybė turėtų užtikrinti, kad darbe mirtinų nelaimių ne tik reikšmingai sumažėtų, bet ir visai nebekiltų.

„Nors Lietuvoje galioja šiuolaikiška darbo teisė ir taikomos europinės direktyvos, vis dar neužtikriname, kad darbovietė būtų saugi kiekvienam. Pernai Lietuvoje darbe įvyko 33 mirtini nelaimingi atsitikimai, darbuotojai patyrė 140 sunkių sužalojimų. Nusistatėme tikslus, kaip šią liūdną statistiką pakeisti“, – sako Seimo narys.

Jo pastebėjimu, darbuotojų sveikatai statybvietėje skiriamas per mažas dėmesys, o darbo saugos apmokymai dažnai yra formalūs ir nesuteikiantys kompetencijų, kurios gali išsaugoti gyvybę. „Šiais metais kursime tvarką, kiek konkrečiai už darbų saugą ir sveikatą yra atsakingas užsakovas, o kiek statybų rangovas. Taip pat mėginsime užtikrinti, kad užsakovams vykdant statybų viešuosius pirkimus rangovai nekonkuruotų darbų saugos sąskaita“, – sako J. Varkalys.

Darbų saugą nustatantiems teisės aktams patobulinti ateinantį mėnesį rinksis darbo grupė, sudaryta iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Aplinkos ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos statybininkų asociacijos profesinių sąjungų atstovų.