fbpx

Istorinė Centro dešinės koalicija pristatė jungtinio sąrašo kandidatus į Vilniaus rajono tarybą

  • Liberalai.lt
  • vasario 2, 2023
  • Aktualijos
1396519-119373-1287x836

Vakar Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei Laisvės partijos koalicija Riešės bendruomenės namuose pristatė savo kandidatus į Vilniaus rajono savivaldybės tarybą – jame net 60 aktyvių visuomenininkų. Trys dešiniosios partijos jėgas dėl Vilniaus rajono sutelkė dar lapkritį, kai, keldamos konservatoriaus Gedimino Kazėno kandidatūrą į merus, pirmą kartą istorijoje pasirašė Koalicinę sutartį. Sutarties centre – alternatyva Vilniaus rajono rinkėjams, kurie jau dešimtmečius yra įkalinti savus proteguojančios, permainas atmetančios ir rajono vystymąsi stabdančios Lenkų rinkimų akcijos.

„Suprasdami iššūkį, apribojome savo, kaip atskirų partijų kandidatų ambicijas, ir vienijamės į stiprią Centro dešinės koaliciją. Todėl tikiu, kad suvieniję jėgas, savo programas ir vertybes, sudarysime stiprią konkurenciją bei pakeisime metų metus klestinčią vienvaldystę Vilniaus rajone“,– tuomet teigė kandidatas į Vilniaus rajono merus keliamas TS-LKD Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas Gediminas Kazėnas.

Sąraše – aktyvūs savo sričių profesionalai. Antruoju numeriu nominuotas Liberalų sąjūdžio Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas Artūras Želnys, trečiuoju – Laisvės partijos Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas Daniel Ilkevič, ketvirtu – juristas, TS-LKD narys Vaidas Augūnas, penktu – visuomenininkas, TS-LKD narys Jonas Vasiliauskas. Dešimtuką taip pat papildo Liberalų sąjūdžio atstovas Stasys Mušeikis, konservatorė Renata Baniulienė, Laisvės partijos narys Andrius Dobrovolskis, Liberalų sąjūdžio narys Liudas Kaškonas bei nepartinis, Europos parko įkūrėjas Gintaras Karosas.

„Džiugu, jog koalicinis sąrašas bendram tikslui apjungė tiek daug aktyvių ir kraštui neabejingų visuomenininkų. Žinau, jog mūsų komandai svarbūs tikrieji gyventojų poreikiai, gerovės Vilniaus rajone užtikrinimas ir prasmingos permainos. Sieksime, jog Vilniaus rajonas būtų vieta, kur gera atvykti, gyventi, kurti šeimą – ir kur vėl norisi sugrįžti“,– teigia antruoju numeriu koaliciniame sąraše kandidatuojantis liberalas A. Želnys.

Ši koalicija – istorinė: pirmą kartą trys dešiniųjų pažiūrų partijos kartu dalyvauja Vilniaus rajono savivaldybės Tarybos rinkimuose ir pristato bendrą viziją rajono ateičiai.

„Dešimtmečius Vilniaus kraštą valdė švogeriai ir žmonės nenorintys nieko keisti. Savivaldybės administracija ir jai pavaldžios įstaigos tapo giminių įdarbinimo vieta. Žmonėms aktualūs gero švietimo, patogių kelionių, gerai apmokamų darbo vietų skatinimo klausimai buvo  nesprendžiami. Metas tai keisti ir imtis ryžtingų, drąsių pokyčių, kurios galime pasiekti tik su tikslinga vizija bei programa. Tokią šiandien pristatėme kartu su  darbščiais, orientuotais į ateitį žmonėmis – šiandien su jais galėjo susipažinti ir rajoniečiai“, – sakė laisvietis, trečiuoju numeriu Centro dešinės koalicijos sąraše išreitinguotas Daniel Ilkevič.

Centro dešinės koalicijos prioritetai yra kokybiškas švietimas, patogi, žmonėms pritaikyta infrastruktūra ir susisiekimas, kultūrinių paveldo bei turizmo objektų puoselėjimas bei skaidri ir efektyvi savivaldybės įmonių pertvarka. Koalicijos siekis: atviras Vilniaus rajonas, kuriame savivaldybės įstaigų bei švietimo institucijų erdvės prieinamos visiems, o savivaldybės duomenys ir sprendimai – vieši ir aiškūs.