fbpx

„Grigeo Klaipėda“ turi būti stebima po padidinamuoju stiklu

  • Liberalai.lt
  • gegužės 26, 2020
  • Aktualijos
Simonas Gentvilas

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininko, liberalo Simono Gentvilo prašymu į rytojaus Seimo Aplinkos apsaugos komiteto darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl tinkamo AB „Grigeo Klaipėda“ taršos leidimų atnaujinimo. Parlamentaro įsitikinimu toks aptarimas būtinas, ypač atsižvelgiant į vos prieš kelis mėnesius įvykusį milžinišką ekologinį skandalą.

„Nerimą kelią tai, kad bendrovė Grigeo Klaipėda“ be pateikto prašymo atnaujinti taršos leidimus kol kas neatliko jokių realių papildomų veiksmų, kurie užtikrintų, kad vanduo bei aplinka tikrai nebūtų teršiama. Todėl labai svarbu įsitikinti, kad taršos leidimų atnaujinimas būtų įvykdytas laikantis aukščiausių aplinkosaugos standartų. Neturime jokios teisės leisti pasikartoti praeities klaidoms”, - apie esamą situaciją kalbėjo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, liberalas Simonas Gentvilas.

Parlamentaras atkreipia dėmesį į tai, jog prokuratūra kol kas nepanaikino AB „Grigeo Klaipėda“ valymo įrenginių arešto ir neleido jų rekonstruoti; taip pat „Klaipėdos vanduo“ nepratęsė gegužės 15d. nutrūkusios nuotekų valymo sutarties. Tačiau nepaisant šių aplinkybių įmonė vis tiek tikisi savo veiklą atnaujinti jau birželio 4d.

„Deja, bet „Grigeo Klaipėda“ yra praradusi bet neatkūrusi visuomenės pasitikėjimo, todėl kiekvienas įmonės veiksmas turi būti stebimas po padidinamuoju stiklu. Politikai ir valstybinės institucijos privalo užtikrinti, kad praeities klaidos jokiu būdu nepasikartotų ateityje. Tikiuosi, kad komiteto posėdyje įvyks išsami diskusija ir bus atsakyta į visus rūpimus klausimai, o taršos leidimai šiai įmonei bus atnaujinti tik įsitikinus, kad tam „Grigeo Klaipėda“ yra visapusiškai pasiruošusi”, - pridūrė parlamentaras Simonas Gentvilas.

LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdis įvyks gegužės 27d. 10val. Tiesioginę transliaciją galima stebėti čia: https://youtu.be/66sAUAoo8H8