fbpx

E. Radvilė: „Sausio 13-oji kaip jokia kita data primena, dėl ko verta gyventi“

  • Liberalai.lt
  • sausio 13, 2023
  • Aktualijos
TBF_3901

Nors skirtingų kartų atmintį apie Sausio mūšį formavo nevienodos patirtys ir aplinkybės, vertinant Laisvės gynėjų dienos reikšmę šiais metais, tebevykstant karui šalimais Lietuvos, vyresnį ir jaunesnį politikus suartina bendras skausmas dėl Ukrainos.

Kai Nepriklausomybės akto signatarui, Seimo nariui Eugenijui Gentvilui, kaip ir kitiems Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatams, per 1991 m. sausio 13-osios nakties įvykius buvo iškilusi reali grėsmė neišgyventi, savo ruožtu Eglė Radvilė, Liberalų sąjūdžio kandidatė į Vilniaus meres, teigia suprantanti, kad Sausio 13-oji yra data, kuri kaip jokia kita primena, dėl ko verta gyventi.

E. Radvilė baigė Sausio 13-osios mokyklą, kurios penki bendruomenės nariai tą naktį žuvo. E. Gentvilo pastebėjimu, jeigu ne tuometė žmonių vienybė ir ryžtinga demonstracija, aukų Sausio 13-ąją galėjo būti daugiau.

„Sovietai išsigando pulti parlamentą, nes suprato, kad žuvusiųjų būtų tūkstančiai. Visada turime prisiminti šiuos žmones, kurie pasikeisdami budėjo prie Aukščiausios Tarybos“, – sako jis.

Savo ruožtu E. Radvilė prisideda prie lietuvių iškovotos laisvės pagal savo galimybes: nuo praėjusių metų pavasario ji kartu su Gedimino legiono savanoriais organizavo pagalbą Ukrainai, važiavo ten pati, padėjo evakuoti žmones.

„Lietuvai Sausio 13-oji buvo didžiulis išbandymas, ir ne tik Lietuvai – visai civilizacijai. Tai buvo civilizacijų konfliktas tarp Rytų ir Vakarų, kurio ženklus ir dabar regime. (…) Kodėl Ukraina užpulta? Todėl, kad ji nespėjo prisijungti prie pasaulio galybių bloko, o mes spėjome. Tai – mūsų pranašumas ir privilegija“, – susitikime su liberalų kandidate į sostinės metus sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Gentvilas.