fbpx

E. Gentvilas: „Tyrimu prieš parlamento ir prokuratūros vadoves opozicijai pavyktų patenkinti nebent savo smalsumą“

  • Liberalai.lt
  • vasario 6, 2023
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Pirmadienį daliai Seimo opozicijos pateikus 23 klausimus parlamento ir prokuratūros vadovėms, taip pat pradėjus rinkti parašus neeilinei Seimo sesijai sušaukti ir ketinant pradėti atskirą parlamentinį tyrimą, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas atkreipia dėmesį, kad visi šie entuziastingi opozicijos veiksmai praktiškai gali pasiekti vos vieną tikslą – patenkinti smalsumą.

„Aną penktadienį, sausio 20 d., generalinė prokurorė Nida Grunskienė išsakė Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ketinimą kreiptis į Seimą su prašymu panaikinti neliečiamybę vienam iš Seimo narių. Kaip pabrėžė pati generalinė prokurorė, nei Seimo nario pavardės, nei partijos, kuriai priklauso Seimo narys, ji neįvardijo. Antra, net jeigu informacija apie pradėtą tyrimą prieš buvusį Seimo narį Kristijoną Bartoševičių iš kur nors nutekėjo, tai, anot prokuratūros, nėra nusikaltimas. Vadinasi, nesant nei faktinių aplinkybių kaltinti Seimo pirmininkę, nei jokios nusikaltimo sudėties dėl nutekėjusios informacijos, viskas, kas lieka opozicijai – tai patenkinti savo ir dalies visuomenės smalsumą aiškinantis, kas nepadarė nieko neteisėto“,  – svarsto E. Gentvilas.

Maža to, jo pastebėjimu, opozicijos ketinimai neeilinėje Seimo sesijoje sudaryti laikinąją tyrimų komisiją tirti aplinkybes dėl galimo informacijos nutekinimo apie K. Bartoševičiaus atžvilgiu teisėsaugos atliekamą ikiteisminį tyrimą, taip pat neveda prie jokios teisinės išvados, o vien bulvarinio aiškinimosi, kas galimai yra kas.

„Opozicijos noras aiškintis tai, ką Seimo ir prokuratūros vadovės jau viešai paaiškino, yra patologinis politikavimas. Juolab kad Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, jog parlamentinės komisijos sudaromos ne bet kokiais klausimais, o tik tais, kurie yra valstybinės ir konstitucinės reikšmės“, – sako E. Gentvilas.

Parlamentaras opozicijos klausimų rinkinyje ypač pasigedo dviejų neiškeltų: kada tiksliai prokuratūra išsiuntė šaukimą į apklausą pačiam K. Bartoševičiui ir kiek pareigūnų policijoje bei prokuratūroje žinojo apie pradėto ikiteisminio tyrimo faktą.

„Kokią informaciją iki sausio 20 d. turėjo pats įtariamasis buvęs Seimo narys ir kiek pareigūnų buvo susiję su ikiteisminio tyrimo medžiaga? Opozicija apeina šiuos klausimus, nes atsakymai į juos politinę intrigą sugriautų akimirksniu“, – aiškina E. Gentvilas.

Pirmadienį dalis opozicijos paskelbė 10 klausimų parlamento pirmininkei, 13 klausimų generalinei prokurorei ir 10 parlamentinio tyrimo komisijos klausimų. Tarp 10 klausimų Seimo pirmininkei aštuoniais smulkiai klausiama, ką ji veikė sausio 20 dieną.