fbpx

E. Gentvilas: „R. Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“

  • Eugenijus Gentvilas
  • vasario 6, 2020
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Vadovaudamasis Seimo Statutu Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įpareigoti Seimo narį R. Karbauskį viešai per Seimo posėdį paneigti jo atžvilgiu viešai paskleistus melagingus teiginius. Liberalo įsitikinimu, R. Karbauskio niekuo nepagrįsti kaltinimai negali būti laikomi sąžininga, etiška, sąmoningai nenuslepiančia ir neiškraipančia faktų bei duomenų nuomone.

Konkrečiai E. Gentvilas atviru, sugalvotu melu įvardija šias R. Karbauskio, sausio 15 d. ELTA pranešime, pateiktas citatas. Jose R. Karbauskis teigė: “…liberalas Eugenijus Gentvilas galimai siekia paslėpti Klaipėdos jūrų uosto gilinimo metu iškasto dumblo “atsikratymo” istoriją už kurią atsakinga įmonė, kuri turi sąsajų su TS-LKD nariais. Konservatorių politikui Jonui Dumašiui priklausanti UAB Hidrostatyba (…) buvo atsakinga už darbų Klaipėdos uoste įgyvendinimą, kai jam vadovavo Liberalų sąjūdžio narys ir buvęs uosto direktorius Eugenijus Gentvilas. Kaip yra teigiama, bendrovė uosto dumblą suvertė ant marių pakrantės – netoli Kiaulių nugaros, kur šis dumblas, visuomenininkų teigimu, yra iki šiol, galimai skleisdamas gyvsidabrį į marias. (…) Matyt, konservatoriai su liberalais siekia, kad tarša būtų daroma ir toliau, nes iš to galimai turi pelno jų dosnūs rėmėjai”.

Liberalo teigimu, valstiečių lyderis, prisidengdamas visuomenininkais, viešai platina teiginius, neturinčius nieko bendro su realybe, todėl vadovaudamasis Seimo Statutu kreipėsi į parlamento Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įpareigoti Seimo narį R. Karbauskį viešai per Seimo posėdį paneigti jo atžvilgiu melagingus ir viešai paskleistus teiginius. E.Gentvilo įsitikinimu, viešai mesti nepagrįsti kaltinimai negali būti laikomi R. Karbauskio nuomone, nes nei vienas teiginys neatitinka tikrovės.

Tai, kad R. Karbauskis meluoja, rodo šie faktai:

1. E.Gentvilui dirbant Klaipėdos uosto generaliniu direktoriumi (2009 06 16 – 2012 11 14), UAB Hidrostatyba nevykdė jokių uosto dugno valymo darbų.

2. Dumblo valymo iš Malkų įlankos dugno ir šio dumblo sandėliavimo marių pakrantėje prieš Kiaulės nugaros salą konkursą laimėjo Latvijos įmonė BGS. Su ja 2011 06 27 pasirašyta sutartis už 22 mln. litų.

3. Remiantis šia sutartimi, įmonė BGS parengė dumblo valymo ir sandėliavimo techninį projektą, kurį oficialūs ekspertai, tarp jų ir aplinkosaugininkai, suderino 2012 m. rugsėjį.

4. Dumblo siurbimo ir sandėliavimo Užteršto grunto aikštelėje darbai prasidėjo 2013 m. Tuo metu E. Gentvilas jau buvo Seimo nariu, o uostui vadovavo A. Vaitkus, šiuo metu Klaipėdos m. Tarybos narys nuo R. Karbauskio partijos – LVŽS.