fbpx

E. Gentvilas prašo susisiekimo ministro paaiškinti, kodėl Nemune netinkamu oru vyksta laivyba

  • Liberalai.lt
  • vasario 20, 2025
  • Aktualijos
Eugenijus Gentvilas

Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Eugenijų Sabutį prašydamas parlamentinės kontrolės vardan ir visai visuomenei paaiškinti, kiek valstybei kainuos išgelbėti dvi ledo sangrūdose įstrigusius krovinines baržas ir kokių konkrečių veiksmų imsis Susisiekimo ministerija, kad panašios situacijos nepasikartotų ateityje.

E. Gentvilas prašo pateikti atsakymus, ar įstrigę krovininiai laivai ir jais gabenami kroviniai yra apdrausti, kas padengs laivų gelbėjimo operacijų kaštus ir kieno konkrečiai sprendimu sausio ir vasario mėnesiais Nemunu vykdoma komercinė laivyba.

„Anksčiau žiemą laivyba Nemunu sustodavo. Visuomenei niekas nepaaiškina, kas ir kodėl, matydami pastarąsias dvi savaites nusistovėjusius šalčius ir vienareikšmes prognozes, leido šioms baržomis išplaukti. Bėda prasidėjo tą pačią valandą, kai laivai pajudėjo“, – pabrėžia E. Gentvilas.

Kartu jis prašo susisiekimo ministro atsakyti, ar už saugią laivybą atsakingos institucijos deramai sureagavo į vasario 14 d. įvykį, kai įstrigo pirmasis krovininis laivas, ir įvardinti, kodėl valstybinės institucijos leido nutikti antram tokio paties pobūdžio incidentui vasario 16 dieną.

„Susidarius nepalankioms oro sąlygoms nebekyla ir nesileidžia lėktuvai, apledėjus arba užsnigus keliams kelininkai įspėja vairuotojus apie pavojų, o čia net du laivai laisvai pasileido į pavojingus vandenis. Todėl prašau susisiekimo ministro paaiškinti, kodėl pučiant štorminiam vėjui sausio mėnesį ir formuojantis ledo lytims vasario mėnesį Lietuvoje apskritai leidžiama ir vykdoma laivyba“, – sako E. Gentvilas.

Jo pastebėjimu, tyla iš Susisiekimo ministerijos kol kas kurtinanti – per kelias dienas po įvykių visuomenei nepateikti jokie paaiškinimai. Todėl E. Gentvilas, remdamasis Seimo Statuto 212 straipsniu, viešai prašo atsakymų apie kilusius incidentus Nemuno žemupyje.