fbpx

Arminas Lydeka: „Ambicingos ES Rytų partnerystės skatinimui būtinas saugumo ir bendradarbiavimo formų užtikrinimas“

  • Liberalai.lt
  • lapkričio 9, 2021
  • Aktualijos
Arminas Lydeka

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Arminas Lydeka įsitikinęs, kad  demokratiškos, pasiturinčios, savo saugumą užsitikrinti gebančios Rytų partnerystės valstybės turėtų būti Lietuvos strateginis interesas. Jo teigimu, būtina skatinti Rytų partnerystės šalių integraciją į ES rinką.

„Kartais galime išgirsti dvejonių ar iš tiesų verta skirti reikšmingus finansinius ir žmogiškuosius resursus remiant kitas valstybes. Tačiau taip kaip ir kiekvienas žmogus savo asmeniniame gyvenime nori turėti taikius ir draugiškus santykius su kaimynais, lygiai taip pat reikšminga yra draugiška kaimynystė valstybėms“, – kalbėjo diskusijoje Seime Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų narys, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Arminas Lydeka.

Parlamentaras pabrėžė, kad Lietuvos tikslas, siekiant glaudesnių Rytų partnerystės šalių santykių – užtikrinti šių šalių integravimą į ES, liberalizuojant prekybos rinką ir greitai sprendžiant vežėjams kylančias problemas dėl kvotų, stiprinant santykius tarp valstybinių institucijų bei išreiškiant palaikymą Rytų valstybėms už siekius stiprinti demokratiją.

„Pavyzdžiui, Rytų partnerystės šalių teisinių sistemų reformų palaikymas yra esminė sąlyga demokratijos plėtrai tose šalyse. Nemažiau svarbi užduotis – Rytų Partnerystės valstybių jaunimo švietimas, praktinės patirties Bendrijos valstybėse suteikimas“, – vardino galimybes A. Lydeka, siekiant ambicingos ES ir Rytų šalių partnerystės politikos.

Seimo nario teigimu, nepaisant nuolatos kintančios situacijos pasaulyje, Lietuva privalo užtikrinti nuoseklią Rytų kaimynystės politiką ir išlaikyti balansą tarp bendro politikos formato ir glaudesnio dialogo su šalimis kurios efektyviai įgyvendina reformas.

„Svarbu nepamiršti to, kad situacija kiekvienoje Rytų partnerystės valstybėje yra dinamiška. Vieni veiksmai ir sprendimai plečia gilina bendradarbiavimą, kiti – gali tam tikra apimtimi atrodyti kaip stagnacija ar net žingsnis atgal. Prisiminkime, kad ir Sakartvelo politinę krizę, opozicijos sodinimus į kalėjimą – tokie veiksmai gali suponuoti klausimą ar tikrai šiai valstybei vieta trejete Rytų partnerystės šalių, kurios yra padariusios didžiausią pažangą. Arba Armėnijoje įvykusius skaidrius rinkimus, kurie rodo šios šalies potencialą spartesnėms permainoms. Rytų kaimynystės politika turi būti nuosekli pažangos siekyje, nepaisant tam tikrų iškylančių kliūčių“, – kalbėjo A. Lydeka.