fbpx

A. Verygos išsisukinėjimai kelia nerimą dėl realios situacijos sveikatos apsaugos sistemoje

Screenshot 2020-08-18 at 18.43.28

Susitikime su Liberalų sąjūdžio frakcijos nariais sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga į daugumą klausimų atsakė abstrakčiai, tikslių duomenų negalėjo pateikti net ir perklausiamas. O dėl sutrikusių medicinos paslaugų kaltino tiek žmones, tiek ligonines.  Taip pat, sakė esąs bejėgis prieš kolegas valstiečius, atvirai palaikančius sąmokslo teorijas dėl COVID-19.

„Šiandien dar kartą stebėjome kiek daug ministras išmoko per nuolatines spaudos konferencijas. Į dalį pacientams svarbių klausimų atsakymų negavome, todėl teks perklausti raštu. Apmaudu, kad ministras vis dar kaltina visuomenę ir medikus dėl sutrikusios sveikatos sistemos. Ministrui nederėtų taip nusimetinėti atsakomybę“,- apie susitikimą sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jai pritarė ir Simonas Gentvilas, mėginęs ministro išklausti, kiek apsaugos priemonių nupirkta jau dabar, ir kada ministerija pradės skelbti tikslius duomenis apie epidemijos lygį bei priemonių kiekius.

„Ministras sugebėjo tik atsakyti, kad apie priemonių rezervą atskleisti duomenų negali, o duomenis apie esamą situaciją ministerija turi. Taip ir liko neaišku, kodėl tų duomenų ministerija ar Vyriausybė negali pateikti viešai ir taip, kad juos būtų lengva rasti kiekvienam“,- stebėjosi Seimo narys.

Juozo Baublio paklaustas, kada žmonėms medicinos paslaugos bus prieinamos plačiau ir kada gydymo įstaigos gaus ministerijos pažadėtas kompensacijas dėl išlaidų karantino metu, A. Veryga atsakė, jog „dalis žmonių tiesiog bijo eiti pas medikus, todėl ir negauna paslaugų“. O kalbėdamas apie ligoninių išlaidų kompensavimą akcentavo, jog „nežinia, ko tos ligoninės prisipirko, kol nebus patikrinta, lėšų mokėti niekas neskubės“.

A. Veryga sulaukė klausimų ir dėl savo kolegų, valstiečių Seimo narių Algimanto Kirkučio bei Dainiaus Kepenio pareiškimų, palaikančių „antivakserių“ sąmokslo teorijas.

Gintaras Vaičekauskas su S. Gentvilu klausė, kiek ilgai A. Veryga, kaip ministras toleruos viešai išsakomas nesąmones.

„Man nerimo jų kalbos nekelia, aš su jais susikalbu. Jeigu jums labai reikia, atsakysiu – jų pozicijai nepritariu, bet uždrausti jiems kalbėti, ką jie nori, neturiu galių“, - prisipažino ministras. Jis taip pat sakė nematąs nieko blogo, kad minėti valstiečiai užima reikšmingus postus Seimo komitetuose.