fbpx

A. Lydeka siūlo privalomo testavimo idėją ​apsvarstyti Seimo Žmogaus teisių komitete

arminas-lydeka (1)

Siekiant efektyvesnio pandemijos valdymo šiandien Sveikatos apsaugos ministras Seimui pateikė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos daliai darbuotojų tektų privalomai pasitikrinti sveikatą. Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Arminas Lydeka šį įstatymą pasiūlė apsvarstyti ir Žmogaus teisių komitete.

„Suprantama, kad pandemija reikalauja papildomų sveikatos apsaugos priemonių, tačiau naujai siūlomas reikalavimas privalomai testuoti darbuotojus liečia ir asmens laisvą apsisprendimą, darbo teisės reglamentavimo klausimus. Todėl, Seimo Žmogaus teisių komitetas, kaip papildomas komitetas, turėtų įvertinti siūlomus įstatymo pakeitimus ir iš žmogaus teisių pozicijų“, – dėstė liberalas A. Lydeka.

Pagal naujai siūlomą Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo redakciją, darbuotojus, kurie privalo pasitikrinti sveikatą, nustatytų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir apie tai informuotų darbuotojus ir darbdavį. Darbuotoją, atsisakiusį nustatytu laiku pasitikrinti, ar neserga užkrečiamąja liga, arba nepasitikrinusį be labai svarbių priežasčių, darbdavys privalėtų nušalinti nuo darbo ir nemokėti jam darbo užmokesčio arba skirti dirbti nuotoliniu būdu.

„Įstatymas liečia daugybę Lietuvos žmonių – tai itin svarbus ir jautrus įstatymas. Visuomenė privalomo testavimo formuluotei skiria daug dėmesio, todėl šiuo klausimu neturi likti neaiškumų“, – sakė A. Lydeka.

Seimas A. Lydekos siūlymui pritarė vienbalsiai.